Ceturtdiena, 20.01.22, 17:24Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1095

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Neliels ieskats astroloģijas vēsturē

Astroloģija ir zinātne, kura pēta debess ķermeņu ietekmi uz Zemi un cilvēku.
Astrologu aprindās valda uzskats, ka pati astroloģija kā „Zvaigžņu Reliģija” ir radusies Mezopotāmijā ( Babilonā ) 500 – 3000 gadā p.m.ē ,– kur dzīvoja senie šumēri.

Senie Mezopotāmijas iedzīvotāji uzskatīja, ka debesis ir zemes atspulgs. Debess ģeogrāfija atbilst zemes ģeogrāfijai. Tāpat Mezopotāmijas priesteri, kuri vēroja debesis, planētas un zvaigznājus sasistīja tos ar dieviem. No planētu kustībām veidojās ticējumi un pareģojumi un, vērojot šīs kustības, varēja paredzēt dievu gribu un noskaņojumu.
Astroloģija bija dievu vēlmju un darbību saprašanas veids, kuri vadīja Zemi un cilvēci.
Vērojot debesis, senie Mezopotāmijas priesteri nevarēja nepamanīt, ka dažiem astronomiskiem notikumiem ir tendence atkārtoties. Šādi novērojumi ļāva iepriekš paredzēt parādības, kas spēlēja nozīmīgu lomu cilvēku dzīvēs ( lietus periodi, paisumi, bēgumi u.c.).Tā izveidojās naturālā astroloģija, kuru var uzskatīt par meteoroloģijas dīgli.
Laiku pa laikam notika notikumi, kas izsauca ne tikai interesi, bet arī bailes : mēness un saules aptumsumi, meteoru lietus, komētu parādīšanās.Un daudzu gadsimtu novērojumu rezultātā priesteri iemācījās tos paredzēt. Jau četrus tūkstošgadus atpakaļ aptumsumu noteikšana bija ļoti augsta. Protams, šādas prasmes nozīmīgi paaugstināja priesteru autoritāti.
Senās Divupes tautas ticēja, ka visam notiekošajam apkārt ir savi iemesli, pat, ja tie nav skaidri zināmi. Un tiem, protams ir savs mērķis, tāpēc senatnē viss ievērības cienījamais tika pierakstīts.No sākuma pierakstīja konkrētas epizodes ( dīvainu dzīvnieku uzvedību, neparastas debess parādības), pēc tam novērojumus sāka grupēt.
Astronomi iemācījās paredzēt debess ķermeņu uzvedību un sasaistīt kosmiskās parādības ar zemi, tas noveda pie astroloģijas rašanās.

Pazīstamākie astroloģiskie teksti ir radušies laikā, kad Babilonā valdīja cars Ammizaduki (aptuveni 1700.g.p.m.ē).
Priesteru rīcībā bija zvaigznāji, Mēness, Saule un piecas redzamās planētas ( izņemot Urānu, Neptūnu un Jupiteru). Tajā laikā priesteru-astrologu darbs bija nepieciešams valstu pārvaldītājiem, jo tas ļāva atbilstoši veikt lielus valsts pasākumus (piem. gigantisku piramīdu un tempļu celšanu).

Īsts astroloģijas uzplaukums notika pirmajā tūkstotsgadā p.m.ē. Babilonas tempļu priesteri patstāvīgi vēroja Mēnesi un citas planētas.Atskaites par to, kas notika debesīs, bija regulāri jānodod caram ar speciālu tulkojumu.Ir zināms, ka cara Aššurbanipala laikā, eksistēja astroloģisku centru impērisks tīkls.
Tieši  šajā laikā astrologus sāka saukt par haldiešiem. Haldieši - 1. semītu lopkopju ciltis, kas II-I g.tk.p.m.ē apdzīvoja Mezopotāmiju.Tajā laikā astroloģija bija pieprasīta vareno monarhu pilīs. Cari nepārtraukti karoja, lai paplašinātu savas teritorijas, tāpēc astrologu pareģojumi bija visai nozīmīgi.

Pie babilonu astrologu atklājumiem ir jāizceļ 19-gadīgā saules-mēness kalendārā cikla un 12 zodiakālo zīmju  ieviešanu.

Pašai astroloģijai kā zinātnei nav nekādu teoriju, ir tikai daudzu gadsimtu cilvēku pieredze, kuri ar detalizētu novērojumu palīdzību noteica kosmosa ietekmi uz cilvēku un civilizāciju.

Arī mūsdienās cilvēki bieži vien pastiprināti interesējas par astroloģiju,jo ir zināms , ka debess ķermeņi ietekmē gan cilvēkus, gan procesus, kuri notiek uz Zemes.
Nozīmīga loma astroloģijai ir arī maģijā. Zinot planētu ietekmi un īpašības mēs varam daudz efektīvāk iespaidot sev vajadzīgos procesus uz Zemes un cilvēkiem.
Ir zināms, ka astroloģija ir samērā plaša, sākot ar horoskopiem , to sastādīšanu un zodiakālo īpatnību izzināšanu, beidzot ar medicīniskām,sociālām un fizioloģiskām atbilstībām.

Kategorija: Astrolģija | Pievienoja: Sanistra (22.01.14)
Skatījumu skaits: 766 | Atslēgvārdi: astroliģijas vēsture, astroloģija
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2022 | Uzturēšanu nodrošina uCoz