Sestdiena, 17.11.18, 21:12Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 898

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Nervu sistēmas stiprināšana

Daudzas slimības rodas nervu apsīkuma dēļ, nelabvēlīga stresa ietekmes rezultātā. Lai tas nenotiktu, vajag stiprināt nervu sistēmu.

Katrs mūsu orgāns ir apvīts ne tikai ar sīkiem asinsvadiem, bet arī nervu šķiedrām. Caur tām notiek mūsu organisma visu komponentu saikne un mijiedarbība. Miljoniem nervu šūnu ļauj mums adaptēties pie apkārtējas vides, reaģēt uz tās vissīkākajām izmaiņām.

Cilvēks, kurš ir apveltīts ar spēcīgu nervu sistēmu, var pārvarēt dzīves grūtības, ar panākumiem risināt problēmas, kas rodas uz viņa ceļa. Nervu spēks nodrošina veselību gan fizisku, gan dvēselisku. No tā ir atkarīga dzīvotspēja, izturība, tas dod spēka rezervi, kas ļauj sasniegt panākumus dzīvē. Ja jūsu nervu sistēma nav kārtībā, jūs sajūtat to fiziski. Pastāvīgs nogurums, apātija, agra novecošana un vienaldzība pret dzīves priekiem – tas viss ir nervu spēka trūkuma dēļ. Ja jūs kādā veidā tērējat vairāk nervu spēka nekā jūsu organisms to ražo, tad dabisks rezultāts būs nervu izsīkums.

Nekādas zāles, nekādi kafijas stimulatori, tēja, tabaka, enerģētiskie dzērieni - nepalīdzēs. Veicinot savu nervu sistēmu ar mākslīgiem līdzekļiem, nemainot pie tam savu dzīves veidu, jūs tikai vēl vairāk to tērējiet.

Daudzi ļaudis tā pierod pie stimulatoriem, ka nevienu dienu nevar izdzīvot bez stipras kafijas vai izpīpētas cigarešu paciņas. Rezultātā viņu nervu sistēma nonāk tādā stāvoklī, kad rodas hronisks bezmiegs, un tad viņi vēršas pie miega zāļu līdzekļiem. Tas, savukārt, vēl spēcīgāk pasliktina situāciju un vēl vairāk novājina nervus. Cilvēks dzīvo apburtā lokā, no kura neredz izeju.

Pēc kādām pazīmēm var noteikt, ka nervu sistēmai ir nepieciešama palīdzība? Galvenie bīstamības signāli ir sekojoši:

- vienaldzīgums - nervu spēka trūkums izpaužas godkāres zaudēšanā, vēlmē sasniegt kaut ko dzīvē, padara cilvēku slinku garīgi un fiziski; rodas gatavība samierināties ar nabadzību un neizdošanos, atteikties no jebkādiem mēģinājumiem izmainīt dzīvi uz labāku pusi; zūd iniciatīva, entuziasms darbā. Gribas, lai viss paliktu tā kā ir, lai tikai neviens jūs neaiztiek;

- pastāvīgas šaubas par visu, ko cilvēks uzsāk, tāpat citu cilvēku draudzīgumā, pat draugu un tuvinieku. Rodas skaudība pret citu panākumiem, tiek attaisnotas savas neveiksmes, visbiežāk ar ienaidnieku intrigām. Cilvēks sāk netaisnīgi kritizēt visus un visu - vienkārši tāpēc, ka pats netic saviem spēkiem;

- neizlēmība jebkādās darbībās, no pašām vienkāršākajām līdz sarežģītām, priekšroka būt par pakļauto, kas bez liekas spriedelēšanas izpilda pavēles un citu komandas, nav nekādas personiskas iniciatīvas, pārvēršanās cilvēkā-robotā;

- nemiers un pakļautība bailēm ļoti spēcīgi iztukšo dzīvības spēkus, novecina cilvēku itin bieži ātrāk, nekā vecums. Vismazākais šķērslis noved pie stresiem, neadekvātām situācijām. Bregs sacīja, ka nemiers -  ir slepkava, kurš posta jūsu veselību. Kad cilvēkam ir pietiekami nervu spēka, viņš var objektīvi novērtēt rodošās problēmas un atrast pareizus risinājumus. Citādi pastāvīgas bailes, nesaprātīgs nemiers par katru iemeslu pārvērš cilvēka dzīvi murgā;

- īpaša piesardzība visā - visur redzas tikai negatīvas puses, viss liekas maz piepildāms. Cilvēks saprot, ka viņš nevar tikt galā ar problēmām, kas rodas, un tātad, viņaprāt, labāk vienkārši neuzsākt neko. Labāk pagaidīt labvēlīgāku apstākļu sakritību, saņemt spēkus. Principā, pieeja ir pareiza, bet kad tā kļūst par dzīves pamatprincipu, un realitātē nekas netiek uzsākts, lai izmainītu situāciju uz labāku, - tad var runāt par to, ka ir noticis nervu enerģijas apsīkums un cilvēkam vienkārši nepietiek  drosmes, lai kaut ko mainītu. Nepatikšanas galvā sēž uz ilgu laiku, viss redzas melnā gaismā. Nelīdzsvarotība, nervozitāte, slikts garastāvoklis, asinsrites un gremošanas problēmas pavada pārlieku liela uzmanība pret visu, ir nervu sistēmas līdzsvara bojājumu izpausmes.

Kā atjaunot nervu spēku?

Mūsu organismā sākotnēji ir ieliktas lielas spējas pašatjaunoties, un sekojoši, pat, ja jūs esat galēji iztukšoti, jums ir visas izredzes no jauna kļūt enerģiskam, dzīves pilnam cilvēkam.

Kādi tad ir konkrēti soļi, ko vajag uzsākt, lai radītu spēcīgu nervu spēku? Pirmais no tiem - tā ir meditācija. Ikdienā veltiet laiku, kad jūsu smadzenes var novest pilnīgā miera stāvoklī. Nevajag mācīties sarežģītas tehnikas, mācīties eksotiskas mantras. Vienkārši apsēžaties klusā vietā ērtā krēslā, muguru turat taisni. Labi nedaudz paskatīties uz degošu sveci, tas palīdzēs koncentrēties, koncentrējot savu uzmanību uz sveces liesmu. Pēc tam lēnām un dziļi elpojat, cenšoties atslābināt visus savus muskuļus. Domās sakiet sev: "Es būšu mierīgs, bezrūpīgs un laimīgs šodien. Es vairāk smaidīšu. Es nekādos apstākļos nebūšu sakaitināms uz kādu, lai ko man kāds izdarītu vai nepateiktu."

Noformulējiet pie sevis jūsu dzīves mērķus - īstermiņa un ilgtermiņa. Katrs cienīgs, konstruktīvs mērķis, spilgta, pievilcīga ideja iedvesmo, piepilda ar enerģiju nervu sistēmu, uzlabo visa organisma dzīvotspēju. Jūs ievērosiet, ka pēc meditācijas jums rodas iekšējas priecīgas izjūtas, jūsu spēki atjaunojas, jūs jūtaties atpūtušies. Pietiek veltīt katru dienu meditācijai pusstundu, un jūsu nervu spēki nenovēršami pieaugs.

Nervu sistēmas atjaunošanas obligāts nosacījums ir labs, pilnvērtīgs miegs. Jūs būsiet enerģijas pilni visu dienu, ja jūsu nakts pagāja mierīgi, jūs gulējāt dziļā miegā. Tomēr vajag pareizi sagatavoties nakts atpūtai. Kā to izdarīt?

Vajag censties nepārpūlēties pa dienu, un nedrīkst uzreiz pēc aktīva darba atgulties gultā. Dodiet savām smadzenēm laiku sagatavoties miegam, dodiet tām iespēju nedaudz atslābināties. Un ne televizora priekšā, kur rāda vardarbības ainas, kas nomainās ar uzbāzīgu reklāmu. Labākais veids ir patīkama saruna vai vieglas literatūras lasīšana.

Nekad nepārēdaties uz nakti! Tas ir ļoti svarīgs - miegs ar pilnu kuņģi nekad nebūs pilnvērtīgs. Vakariņām jābūt vieglām, ēst vajag ne vēlāk kā 3-4 stundas līdz miegam. Ja ir tāda iespēja, guļat ar atvērtu logu, lai svaiga gaisa pieplūde palīdzētu atslābināties jūsu ķermenim un smadzenēm. Gultai jābūt ērtai, kas nenozīmē pārlieku mīkstai. Spilvenam arī jābūt ne pārāk kuplam, ideāli - ortopēdiskam, lai nenotiktu kakla mugurkaula deformācija. Neizmantojiet miega zāļu līdzekļus, tie tikai padziļina situāciju, pie tiem attīstās ieradums. Var izdzert nomierinošu zāļu tēju, ja jūs jūtat pārmērīgu uzbudinājumu. Atceraties, ka miegs, kas ir dziļš, atspirdzinošs, atjauninošs, - tas ir veselības saglabāšanas vislabākais veids.

Pareiza, un tātad dabiska ēšana ir nervu sistēmas stiprināšanas vēl viens svarīgs nosacījums. Ēdot dabiski, jūs apgādājat savu organismu ar visām nepieciešamām noderīgām vielām (ar vitamīniem, makro - un ar mikroelementiem), kas palīdz atjaunot nervu spēku.

Īpaši svarīgs nervu sistēmai ir kalcijs. Kad tas trūkst, ir apgrūtināta nervu impulsu pārraide, pieaug nervu spriegums, ļaudis top ērcīgi, raudulīgi, karstgalvīgi bez redzama cēloņa. Īpaši svarīga kalcija nonākšana organismā ir bērniem un pusaudžiem. Tā deficīts ir pamanāms uzreiz : bērni ir pārāk uzbudināti, to kustības aktivitāte ir paaugstināta, bērni burtiski nevar nevienu minūti nosēdēt vietā; rodas uzmācīgi stāvokļi ( grauž nagus, urbina degunu).

Pols Bregs savā praksē bieži novēroja burtiski ļaužu pārdzimšanu pēc tam, kad tie pārgāja uz dabisku produktu ēšanu, kas pietiekami satur kalciji - viņi kļuva labvēlīgāki, pārliecinātāki par sevi. Bagāti ar šo minerālu ir sekojoši produkti: pupas, bietes, kāposti, mandeles, piena produkti, sieri.

B grupas vitamīni tāpat ir ļoti svarīgi nervu sistēmai. Tie veicina noturīgumu pret stresu un palīdz izturēt spēcīgas nervu slodzes. B grupas vitamīnu deficīta aizpildīšanai Bregs rekomendēja, vispirms, lietot alus raugu. Var sagatavot sekojošu atveseļošanās kokteili: 3 dabiskas sulas glāzes (apelsīnu, greipfrūta vai tomātu) viena ēdamkarote alus rauga, viena ēdamkarote izasnojušu kviešu graudu, medus - pēc garšas, viens olu dzeltenums. Šis kokteilis ir nevis kā dzeramais, bet kā viena atsevišķa ēdienreize. Varat izdzert to otro brokastu vietā vai uz pusdienām, bet tikai ne pirms gulētiešanas - tas piešķirs jums papildus enerģiju. Bez tam, bagāti ar B grupas vitamīniem ir zaļie dārzeņi - spināti, brokoļi, kāposti, rāceņi, sinepes laksti, kā arī apelsīni, greipfrūti, banāni, avokado, muskusu melone. Gaļu aizstājiet ar zemesriekstiem, pupām, sēnēm - tie ir ne tikai augu izcelsmes olbaltumu avoti, bet arī bagāti ar В grupas vitamīniem.

Vesela nervu sistēma nav iespējama bez fiziskiem vingrinājumiem. Bregs uzskatīja, ka nav labāka nervu stiprināšana, kā iešana enerģiskā tempā no 3 līdz 8 km distancē. Tas der jebkādā vecumā, un, ja jūs jūtat, ka tāds attālums jums ir pārmērīgi, sāciet ar mazākumu 1,5 - 2 kilometrus; pēc tam pakāpeniski palieliniet distanci. Enerģiska iešana liks jūsu asinīm ritēt ātrāk, normalizēs jūsu elpošanu. Patīkams nogurums pēc pastaigas palīdzēs labāk gulēt un atmodinās jūsos veselīgu apetīti. Atceraties -  īpaši noderīga ir tieši iešana, bet otrkārt - skriešana!

Ikdienas fiziski vingrinājumi disciplinē, un tātad, palīdz kļūt līdzsvarotākiem. Jūs ievērosiet, kā sāksiet mierīgāk attiekties pret problēmām, kas agrāk noveda pie emocionāliem uzliesmojumiem. Dzīves enerģija piepildīs visu jūsu ķermeni, nervi kļūs spēcīgāki, noturība pret slimībām augs.

Pareiza elpošana ir nervu sistēmas stiprināšanas vēl viens nosacījums. Kā zināms, ir divi elpošanas veidi. Krūšu elpošana ir cilvēka elpošanas dabisks veids pie fiziskām aktivitātēm. Pie tās strādā krūškurvis, kas ieelpas laikā paplašinās, bet izelpas laikā saspiežas. Diafragmas elpošana izpaužas pamatā mierīgā stāvoklī. Salīdzinot ar krūts elpošanu tā nodrošina pilnīgāku asins piesātinājumu ar skābekli, izpilda pašmasāzu un uzlabo vēderplēvju dobuma orgānu darbību, uzlabo zarnu trakta peristaltiku, mierinoši iedarbojas uz nerviem.

Veltot uzmanību vingrinājumiem ar diafragmas elpošanu, jūs ne maz veicināsiet veselības atjaunošanos. Sākt treniņus ir labāk guļot - tā elpot ir vieglāk, bet pēc tam  pakāpeniski pieradīsiet elpot ar vēderu, sēdus un stāvot. Protams, sākumā nāksies apzināti kontrolēt diafragmas elpošanu, bet pakāpeniski jūs sasniegsiet automātiskumu. Lēna diafragmāla elpošana pagarina dzīvi. Elpojiet pareizi un dzīvojiet ilgi.

Labi nostiprina nervus ūdens procedūras. Ar to palīdzību jūs attīrāt ādas poras, un tātad, kaitīgu toksīnu lielāks daudzums būs izvests no organisma. Bez tam, kad jūs ejiet dušā, notiek nervu galu stimulācija uz ādas, atkarībā no ūdens temperatūras tas var būt gan stimulējošs, gan nomierinošs līdzeklis. Auksts ūdens - nervu sistēmas stiprināšanas brīnišķīgs veids, tādēļ radiniet sevi pie ikdienas aukstām apliešanām. Vakarā gan, pirms miega, labāk derēs nomierinoša silta duša vai vanna. Obligāti iekļaujiet savā dzīvē peldēšanu - labāko no fiziskiem vingrinājumiem.

Jūsu dzīvē ir jāatrodas vietai gan spriedzei, gan atslābumam. Tiem ir jāmainās, un tad notiek stiprināšana, nervu sistēmas treniņš. Jo pulsācija ir dabisks stāvoklis mūsu organismam.

***

Ja jums ir kāds no šiem simptomiem, tas nozīmē, ka jums vajag nostiprināt nervu sistēmu.

1. Vienaldzība. Jūs pieņemat bez protesta jebkādus likteņa sitienus?

Vāja nervu sistēma novārdzina godkāri un pārvērš jūs psihiski un fiziski slinkā cilvēkā, kurš ir gatavs dzīvot nabadzībā vai zemā dzīves līmenī, nedarot neko, lai to pārvarētu. Iniciatīva, iztēle, entuziasms un paškontrole - nepietiekami.

2. Neizlēmība. Vai esat sliecīgi ļaut citiem izpildīt jūsu nodomus priekš jums? Cilvēks ar vāju nervu spēku viegli pakļaujas. Citi var tik ļoti pārņemt viņa domas, ka viņš patiešām kļūst par cilvēku - robotu.

3. Šaubas. Vai jūs slēpti šaubāties par savām spējām?

Un, varbūtēji, tāpat šaubāties tajos cilvēkos, kas grib jums palīdzēt? Vājam nervu spēkam bieži piemīt attaisnojumi, lai piesegtu vai paskaidrotu savas neveiksmes. Tas dažreiz izpaužas skaudības veidā pret tiem, kas ir veseli vai veiksmīgi.

4. Nemiers. Jums ir hronisks nemiers? Tā ir pazemināta nervu spēka galvenā pazīme, kas var novest pie nervu traucējumiem. Cilvēks, kurš uztraucas - viens no īpaši nožēlojamajiem ļaudīm uz Zemes, dzīvojošs pastāvīgās bailēs. Nemiers iztukšo dzīves spēkus un  cilvēks pāragri noveco. Tāds cilvēks saka: "Jums manējās raizes, jūs arī uztrauktos".

Tā nav patiesība. Visiem cilvēkiem ir savas raizes, un bieži viņi saduras ar ļoti grūtām dzīves problēmām. Tomēr cilvēks, kam ir vesela nervu sistēma, satiek tās mierīgi un atrod loģiku risinājumu. Bieži uzmanīgi izskatot problēmu viņš nav spējīgs atrast risinājumu viens un meklēs palīdzību.

Nemiers nedos atbildi. Tas tikai bojās veselību, jūs pāragri novecosiet.

5. Pārlieku liela uzmanība. Jūs gaidāt kaut kādu noteiktu momentu, lai sāktu iemiesot savas idejas un plānus dzīvē. Vai nekļūst gaidīšana par pastāvīgu ieradumu? Kad nervu spēks ir pazemināts, pesimisms ir liels. Viens ierasts skatiens uz katra apstākļa negatīvo pusi, domas un sarunas par iespējamo neveiksmi, tā vietā lai koncentrētos uz panākumu iespēju. Tāds pārlieku uzmanīgs pesimisms noved pie kuņģa problēmām, vājas cirkulācijas, aizcietējumiem, nepareizas elpošanas, sprieguma un nervozitātes, līdzsvarotības un pašpārliecinātības zuduma, slikta garastāvokļa.

***

Pamēģiniet padzert māteri. Mātere ir lielisks augs, kurš daudz simtu gadu tiek izmantots spiediena normalizēšanai un nervu sistēmas nomierināšanai. Mātere ļoti labi iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu.

Tautiskā medicīnā mātere ir īpaši zināma kā līdzeklis, kas tiek izmantots nervu sistēmas traucējumu un slimību ārstēšanai : neirozes, klimaktēriskās neirozes, epilepsijas, histērisku lēkmju, sirds-asinsvadu neirozes gadījumos. Plaši to pielieto tāpat, lai pazeminātu arteriālo asinsspiedienu, kā līdzekli, kas noņem galvu smadzeņu asinsvadu spazmas, diurētisku līdzekli un līdzekli, kas labi nostiprina nervu sistēmu.

***

Atjauno nervu šūnas miegs. Turklāt tieši periodā no 22:00 līdz 00:00. Šajā laikā notiek labākā neironu augšana. Secinājums: nevajag noniecināt veselīga dzīvesveida elementārus likumus, laicīgi iet gulēt un labi izgulēties. Tāpat dabisks antidepresants ir saule. Tās stari labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu.

Tāpat vajag pieturēties pie racionālas sabalansētas ēšanas. Pozitīva ietekme uz nervu sistēmu ir magnijam. Ir jēga iekļaut ikdienas ēdienkartē produktus ar to saturu - brokoļus un citu kāpostu veidus, aprikozes. Un obligāti augļus un ogas. Turklāt sezonālos dotajam apvidum. Vajag apēst ne mazāk kā 6 kg tādu augļu un ogu pa visu periodu, kad tie ir pieejami. Var sasniegt vitamīnu iekrāšanas efektu, kas ir nepieciešami nervu sistēmai un labai pašsajūtai.


Kategorija: Veselība | Pievienoja: Sanistra (13.01.14)
Skatījumu skaits: 4996 | Atslēgvārdi: nervu atjaunošana, nervu stiprināšana, nervi
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2018 | Uzturēšanu nodrošina uCoz