Sestdiena, 19.01.19, 11:01Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 920

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Astea

                                         
                                          

Ja šim principam sekot, tad tas rada labu materiālo stāvokli. Cilvēki parasti ciešs materiālā sfērā divu iemeslu dēļ: pirmais, kad tiek pārkāpts astea princips, jeb kad tiek pieļauta zādzība, vienalga kādā formā. Otrkārt, tas notiek tad, kad cilvēka dzīvē ir pārāk daudz visa kā. Tādējādi, tā rezultātā tādam cilvēkam veidojas noteikts psihes tips, noteikts enerģijas tips, ka no viņa ''bēg'' labklājība.
Tātad stea nozīmē zagšana, astea - nozīmē nezagt.

Es atceros, ka man dzīvē bija situācija, kad finanšu situācija bija vienkārši briesmīga. Pat maizei nebija naudas. Tā bija nereāla krīze, un es visu laiku domāju, kāpēc tā, kāpēc, kāpēc, kāpēc...Un notika interesanta lieta. Sapnī man parādījās mans guru, paskatījās uz mani, un pateica šādu lietu: ''Ja tu vēlies, lai tev būtu labklājība, finansiāla labklājība, pasaulīga labklājība, tev vajag darīt tikai vienu lietu - tev vajag būt ļoti, ļoti, ļoti, ļoti godīgam (patiesam).
Es pamodos un pārlasīju visu par šo tēmu, un nolēmu, ka no šīs dienas es tāds būšu. No tā laika, man nav bijušas nekādas problēmas. Šis princips nodrošina to, ka tev vienmēr būs tas, kas tev ir vajadzīgs. Varbūt tu nedabūsi to, ko tu gribi, bet, to, kas tev būs vajadzīgs, lai izdzīvotu fiziskā pasaulē, lai sasniegtu labvēlīgus projektus, viss, kas tev būs vajadzīgs tavai garīgai, psihiskai un fiziskai attīstībai - tam visam tev būs, simts procenti. Un šī te spēcīgā garantija ļoti atslābina, dod zināmu iekšēju pārliecību.

Atceros, kad es dzīvoju kopā ar savu draugu jogas centrā, un vajadzēja maksāt par elektrību, par apkuri, ēdienu, atrast naudu braucieniem utt. Un es viņam teicu: ''Darīsim tā, tu būsi grāmatvedis, bet es tev došu to naudu, kas man parādās, bet tu ar to pareizi izrīkojies.'' Reiz viņš kādā dienā smējās, un man saka: ''Tu zini, es nezinu kā mums tas sanāk, bet kaut kā mums tas sanāk.'' Vienmēr, kaut kādā veidā, nauda atnāk..Un mums pat pietiek, lai veiktu kādu ziedojumu labvēlīgiem mērķiem. Un man tas tā notiek pēdējo 17 gadu laikā. Kad tas ir vajadzīgs, tas vienmēr parādās.
Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka ir harmonija, ka Kosmosa mērķis un tavs ceļš - ir viens. Kosmoss caur tevi realizē savus mērķus. Nu un tu arī tajā it kā piedalies :) un plūc pagodinājuma laurus, lai gan patiesībā Augstākā Apziņa darbojas caur tevi.
Bet, lai tas varētu tā būt, vajag stingri priekš sevis noteikt, ka es stingri sekošu astea principam.
Stea, jeb zādzība, mēdz būt četru veidu, no visiem šiem četriem tipiem ir jāizvairās:
- kad tu ņem kādu svešu lietu, kad tu paņem to, kas tev nepieder, un tas cilvēks paliek bez tās lietas; tā ir pati rupjākā un parastākā zādzības forma;
- otra zādzības forma ir tāda, kad tu citiem neatdod to, kas viņiem pienākas; piemēram, kad tu izsauc taksi, taksis ir iztērējis savu laiku, benzīnu, bet tu pasaki, ka nekur nebrauksi; tas ir tad, kad tu esi pasūtījis vai izmantojis pakalpojumu, bet neapmaksāji; tu nezagi, šī vārda tiešajā nozīmē. Jeb, piemēram, parādu neatdošana.
- trešais veids: kad tu gribēji nozagt, bet nenozagi. Prāta līmenī tu nozagi. Dēļ bailēm no soda, bailēm no sabiedriska nosodījuma - tu atturējies no tā, bet prātā tev šī ideja radās. Tātad fiziskā līmenī tu neko neizdarīji, bet psihiskā līmenī izdarīji; - ar to pietiek, lai izietu no dziļās harmonijas. Vajag sasniegt tādu harmoniju, ka pat doma par zādzību nerastos.
- ceturtais veids, tas ir tad, kad tu mentālā līmenī citiem neatdod to, kas pienākas citiem. Varbūt es neatdošu parādu, varbūt es neapmaksāšu rēķinu, bet nē, tomēr vajag... - viss, zādzība jau ir notikusi. Smalkā līmenī ir jau zināms disbalans. Tāpēc kā sekas tam - tas atspoguļojas dzīvē.

Ja dziļi iedziļinās astea, tad tas ir tas, kad mēs dzīvojam un naudu tērējam tikai priekš sevis un savas tiešās ģimenes vajadzībām, un neko netērējam citu labklājībai, tad visa tava nauda un īpašumi kļūst par tumšiem. Tāpēc visur eksistē šī ideja, ka daļu no saviem ienākumiem vajag ziedot kaut kādām labvēlīgām lietām. Tam, kas tevi iedvesmo, piepilda, tam, ko tu uzskati par pareizu un cilvēkiem, sabiedrībai vajadzīgu - tam ir jācenšas ziedot. Ziedojums var būt dažāds, bet mūsu guru mums ieteica kaut 2 procentus no saviem ikmēneša ienākumiem veltīt labiem mērķiem. Savādāk notiks deģenerācija. Jo tu atļauj savai alkatībai pilnībā sevi kontrolēt.
Ir jāsaprot, ka Visums tev kaut ko dod priekš kaut kā. Lai tev būtu tavai esamībai un, lai tu varētu palīdzēt citām būtnēm. Un tu vari domāt, ka tev ir pavisam maz, un tam nepietiek, bet tad tiek pārkāpti principi.
Tāpēc ir labi kultivēt ideju, kad jūs saņemiet naudu, tad šie te divi procenti - jums nepieder, tas pieder pasaulei, es to atdošu pasaulei.
Indijā, piemēram, ir ieradums, kad saimniece gatavo ēdienu, viņa liekot rīsus katlā vienu sauju rīsu, viņa ieliek atsevišķā podā. Un reizi pusgadā viņi nodod šos rīsus templī un baro ar tiem cilvēkus, kuriem nav ko ēst. Tā ir ļoti laba cilvēka prāta tendence. Tad, kad tu kaut ko ņem no pasaules, ir jādomā, kā kaut ko iedot pasaulei. Atcerieties par to, un praktizējiet astea - atbrīvojaties no visām šīm domām, no alkatības, skopuma. Tur kur parādās alkatība, tur, kur tu nodomā par cita īpašumu šādā zādzības kontekstā - tur tiek pārkāpta astea.

Tāpēc uzdevums atkal jau ir sekot līdzi savam prātam, kļūstiet ļoti uzmanīgi. Piemēram, ja brauciet autobusā un biļeti nevariet nopirkt dēļ pilna autobusa, - izkāpiet un iekāpiet pa citām durvīm, bet noteikti norēķinieties. Savādāk tu esi ieekonomējis naudu, bet esi pārkāpis par miljonu. Tu esi iztērējis līdzsvaru un tāpēc seko ciešanas. Tāda nauda nav tā vērta :)
Ja ir kādi parādi, tad tos noteikti vajag atdot. Tie nedrīkst vilkties tev pakaļ un karmiski šī aste ir jāvelk. Jeb vai restrukturēt šos parādus, tā teikt sarunāt izmaksas par parādu un atdot katru mēnesi norunāto summu. Vajag visu sarunāt. Lai tas nebūtu melns pleķis uz tavas sirdsapziņas. Un kā tikko šie principi sāks atjaunoties, tā sāks arī atjaunoties harmonija ar pasauli. Tad pasaule nekad tevi nepametīs, nekad neatstās nelaimē, nekad neļaus nomirt badā. Esi godīgs, esi harmonisks un harmonija par tevi parūpēsies. Bet tev no sākuma ir jāparūpējas par harmoniju, un tad harmonija par tevi noteikti parūpēsies. Šī pieredze ir piedzīvota un pārdzīvota. Pat, ja parādās kāda krīze, un tu domā kā tagad dzīvot, bet tam nav pamats, jo Visums vienmēr parūpējās. Kā tikko tiek pieņemts lēmums dzīvot harmonijā ar Visumu, tad Visums noteikti parūpēsies arī par tevi.

Acarya Brahmacarii
 

Kategorija: Noderīgi | Pievienoja: Sanistra (23.11.18)
Skatījumu skaits: 38 | Atslēgvārdi: zagšana, ziedošana, nauda, zādzība, labklājība
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2019 | Uzturēšanu nodrošina uCoz