Sestdiena, 17.11.18, 21:15Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 898

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Meditācijas pamattehnika

                                           
                     

Par ko tu domā, par to tu kļūsti.
Meditācija ir koncentrēta, destilēta pozitīva domāšana
Lai to sasniegtu, mums ir jāaizmirst par to, kas mūs ierobežo, un jāatceras to, kas mūs padara bezgalīgus.

Tāpēc prakse notiek etapos. Aizmiršanas etapā ietilpst daži soļi, atcerēšanās - viens.

Aizmiršanas soļi:

1. solis - ķermenis. Ķermenis ir sasaistošais faktors, un par ķermeni meditācijas laikā ir jāaizmirst. Ideālā poza - ir lotosa poza (kājas sakrustotas uz gurniem). Poza pieprasa treniņus. Tomēr šo pozu sasniegt var ikkatrs, - tas notiek pakāpeniski. Ja šo pozu sasniegt vai paveikt ir grūti, var sēdēt puslotosa pozā (viena kāja uz gurna, otra apakšā), vai sakrustotām kājām. Var zem dibena palikt spilvenu. Jo augstāk no grīdas sēdēsiet, jo vieglāk būs noturēt taisnu muguru. Ja arī tas nav iespējams, tad galējā iespēja - sēdēt uz krēsla ar iztaisnotu muguru. Galvenais ir pilnībā iztaisnota muguras apakšdaļa. Tikko jūs iztaisnojiet šo daļu, uzreiz tiek sasniegta zināma koncentrācijas pakāpe, mundrums. Rokas savienotas, noliktas priekšā. Nevajag nekādas mudras uz ceļiem taisīt, vai sēdēt atvērtām plaukstām (vismaz ne šajā etapā). Acis aizvērtas, mēle salocīta uz pusi (mēles apakšdaļa piespiesta pie mutes dobuma augšdaļas).
2. Prasme atslābināties. Tas ir kaut kādā mērā tukšums saprātā.
Daudziem cilvēkiem šķiet, ka meditācija ir ne par ko nedomāt. Ka ne par ko nedomāt - tā arī ir meditācija. Un viņi cenšas apspiest savu domāšanu - tas pozitīvus rezultātus nedod. Tāpēc nevajag mēģināt neko apspiest, bet vajag vienkārši censties atslābināties. Sākumā atslābina visu ķermeni - izņemot iztaisnoto muguras apakšdaļu - jostas muskuļi atrodas tonusā. Pievērsiet uzmanību arī sejas muskuļiem, acīm, lūpām, uzacīm - atslābiniet pilnībā.
Kad ķermenis ir atslābināts, sāciet atslābināt savu prātu.
Mums visu laiku vajag par kaut ko domāt, kaut kur skriet, un mēs sev nepiedodam nevienu bezdarbības minūti. Ir grūti vienkārši sēdēt un ne par ko nedomāt, prātu aizņem daudz domas, ko vajag izdarīt - pārbaudīt e pastu, ieiet facebookā utt. Visi šie iemesli patiesībā ir izdomāti. Un te meditācijā Jūs nepiespiediet sevi ne par ko nedomāt, bet ATĻAUJIET sev ne par ko nedomāt. Jūs atļaujiet sev sēdēt un atpūsties. Vienkārši apzinieties un izjūtiet cik tas ir svētīgi - vienkārši sēdēt, būt, elpot, neko nedarīt...
Mācieties izjust savu ķermeni, savu prātu, kā tas ir atslābināts, svētīgs un vienkārši baudiet šo klusuma brīdi.
3. Tagad mums ir jāaizmirst par telpu, kas ir mums apkārt. Vide mūs ietekmē. Jūs noteikti esiet ievērojuši - nokļūstot vienā vidē Jūs domājiet, runājiet un uzvedieties vienā veidā, nokļūstot citā vidē - prāta stāvoklis un uzvedība arī izmainās. Vide mūs ietekmē, un mums ir meditācijas laikā jāatmet tās virves, saistības, lai apziņa būtu brīva. Tam mēs izmantosim iztēli. Vajag iztēloties sevi vienatnē sēdošu klusā, mierīgā vietā - kalna virsotnē, tuksneša vidū, okeāna krastā - bet tai jābūt milzīgai telpai - lai saprāts arī izplestos un notiktu relaksācija. Izmantojiet gan redzes vizualizāciju, gan sajūtas: ''es sēžu viens, un viss ir ļoti labvēlīgs un skaists manī''. Klausieties šo te klusumu savā prātā. Pēc kāda laika jūs patiešām sajutīsiet, ka patiešām tur sēdiet, sienas un telpa pazudīs no uzmanības. Tad, kad tas notiek, tas nozīmē, ka ir pienācis laiks pāriet nākamā etapā.
4. Koncentrācijas etaps. Koncentrēsimies mēs uz skaņu. Izmantosim mantru. Mantra ir īpaša skaņa ar ļoti īpašu efektu. Mantra nozīmē: ''tas, kas atbrīvo saprātu''. Skaņa, kas meditācijā uz...atbrīvo saprātu, ir mantra. Tas ir tas, kas paaugstina saprātu, padara to vieglu, iedvesmotu, brīvu.
Izmantosim universālu mantru: BABA NAM KEVALAM. Mantras nozīme: Augstākā Apziņa ir viss, kas ir. Tā ir absolūtas mīlestības, brīvības, bezgalības ideja. Absolūta pozitīvisma ideja.
Kuriem nav skaidri vārdi ''Augstākā Apziņa'', domājams, ka vairumam tas nav skaidrs, vieglāk būs izmantot emocionālu pieeju - Augstākā mīlestība ir viss, kas ir, augstākais prieks ir viss, kas ir. Bet mēs te padziļināti patreiz šo tulkojumu neizskatīsim, to izskatīsim citreiz. Tagad mēs vienkārši koncentrēsimies uz mantras skanējumu. Jums būs jāatkārto šo mantru un jāieklausās tās skanējumā. Kad jūs atkārtojiet mantru - kļūstiet par skaņu, pārvērtieties par mantras skaņu, nekas, izņemot skaņu, nepaliek. Jūs uzsēdieties uz mantras skaņu kā uz zirga, un šī skaņa nes jūs, kustās un jūs atrodieties plūsmā. Pēc tam padariet šo mantru biezu, lai tā aizpildītu uzmanību pilnībā. Lai nepaliktu nekādas atstarpes. Jo, ja būs atstarpes, tur iekļūs dažādas domas: ''vajag pusdienas taisīt, uz veikalu aiziet utt''. Ja Jūs sēdiet, un ir daudz intervālu, kad atkārtojot mantru paralēli domājiet par citām lietām, nevajag satraukties, jo tā tas notiek ar visiem. Vienkārši tajā brīdī, kā tikko jūs to pamanīsiet, atgrieziet prātu uz mantras atkārtošanu, un koncentrējieties dziļi, jo dziļi mantras skanējumā. Kādu laiku vienkārši atkārtojiet mantru.

Uz meditācijas beigām, atkārtojot mantru, centieties iedziļināties tās nozīmē. Jo mantru nevar saprast intelektuāli. Lai saprastu mantru vajag kļūt par mantras stāvokli, vajag ieslīgt tās sapratnē, ko tā nozīmē. Augstākā Mīlestība ir viss, kas ir. Ko tas nozīmē? Tu esi mīlestība, es esmu mīlestība, viņi ir mīlestība, un visi objekti un viss, kas ir - ir mīlestība. Tas pats ar ''augstākais prieks ir viss, kas ir''. Kā tas ir būt mīlestībai, kā tas ir būt priekam, sajūsmai un būt par absolūtu brīvību, klusumu..
Atkārtojiet mantru, ieklausieties tās skanējumā un tajā pašā laikā ieslīgstiet dziļi, jo dziļi šajā stāvoklī.

Lai nenovērstos uzlieciet uz noteikto meditācijas laiku (sākumā tās ir minimums desmit minūtes no rītiem, vakaros) modinātāju. Bet ne ar asu skaņu, bet pavisam mierīgu. Piemēram variet atstāt uz dīvāna telefonu ar vibrozvanu. Galvenais, lai šis modinātājs nebūtu pārāk uzkrītošs.
Desmit minūtes jūs vienmēr varēsiet atrast. Laika gaitā centieties aiziet līdz divdesmit minūtēm. Tas ir jūsu intervāls, jūsu uzdevums. Praktizējiet meditāciju desmit minūtes, bet labāk divdesmit minūtes - divas reizes dienā no rīta un vakarā. No rītiem piecelieties, nomazgājieties, aizejiet uz tualeti, meditējiet. Vakarā, atnācāt uz mājām, no darba, nomazgājāties, meditējiet. Labs noteikums - nemeditēji, neēd tad jūsu pašu vēders jūs stimulēs meditēt
Centieties meditēt vietā, kur jūs neviens netraucēs, jo, jo īpaši meditācijas sākumā, kad kāds patraucē, tas rada nepatīkamas izjūtas, tāpēc centieties atrast vietu, kur jūs netiksiet traucēts. Ja tas nav iespējams, traucieties cauri šiem šķēršļiem un meditējiet kur variet, pat, ja kāds var patraucēt.

Patiesībā šī mācība patiesībā ir liela iespēja, bet daudzi cilvēki ir tā veidoti, ieskaitot mani pašu, iegūstot kādu informāciju, es nodomāju, o, cik forši, to vajadzētu pamēģināt, bet, ja to uzreiz nemēģināt darīt, tad tas vienkārši izgaist no prāta. Tāpēc es jūs piesaucu, šodien, noteikti šodien atrodiet laiku, nevis rīt...rītdiena neeksistē, nākotnes nav, ir šodiena Atrodiet demit minūtes un izdariet meditāciju..un pēc tam atkal izdariet, un pēc tam atkal un jūs sāksiet just, kā jūsu dzīves plūsma sāk mainīties, kā tajā sāk parādīties vairāk burvestības, kā eksistē kaut kas, kas jūsu domas, darbības padara intuitīvi pareizas, un arī jums parādās kāda īpaša harizma, arī jūsos parādās kāda īpaša burvestība

Ja jūs šo te lasiet mājās, un variet jau tagad veltīt šīs te desmit minūtes, tad piesaucu jūs uzsākt meditāciju jau šajā brīdī.
Tagad jums ir viss, kas vajadzīgs, lai apgūtu meditācijas pamatus.

Acarya Brahmacarii


 

Kategorija: Garīgās spējas | Pievienoja: Sanistra (27.10.18)
Skatījumu skaits: 32 | Atslēgvārdi: meditācija iesācējiem, maditācija, Joga
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2018 | Uzturēšanu nodrošina uCoz