Otrdiena, 01.12.20, 15:13Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1051

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Skatiens no tilta, piektdienā trīspadsmitajā!

Ko jaunu var teikt par tādu ierastu celtni kā tilts? Inženieru būve, kas ļauj pāriet aizu vai upi. Tomēr apskatot tuvāk pašas ierastākās lietas un priekšmeti pēkšņi iegūst pavisam citu jēgu. Īpaši, ja pareizi izvēlēties laiku. Un tātad, piedāvāju satikties uz tilta trīspadsmitajā datumā pl. trīspadsmitos – un jūs pārliecināsieties, ka tilts nemaz nav tik parasts.

Daudzās kultūrās tilts simbolizē pāreju no dzīvo pasaules uz mirušo. Tā zoroastrieši uzskata, ka mirušo dvēseles atrodas Izšķirošā Tilta priekšā, pār kuru pārejot var nokļūt paradīzē. Tomēr tilts var izrādīties pārāk šaurs, ja uz tā uzkāpj grēcinieks. Saskaņā ar islāmu, tilts, kas ved uz mirušo valstību ir šaurs kā zobena asmens. Ziemeļamerikas indiāņiem tas ir kā tievs baļķis.

Tilts – varenais un šausminošais.

Saskaņā ar statistiku, aptuveni 70% pašnāvnieku ir nolēmuši sev padarīt galu tieši ar tilta ''palīdzību''. Kā to izskaidrot?

Taču daudz ''uzticamāk'' ir izlēkt no daudzstāvu mājas loga – gan augstums pietiekošs, gan zem kājām tekoša ūdens vietā, zemes stingrums. Priekš kam pārbaudīt likteni?

Lieta ir tajā, ka zemapziņā visi mēs, pat pārliecinātie ateisti, uztveram nāvi kā pāreju uz citu stāvokli. Kas gaida cilvēku aiz liktenīgās līnijas: nebūtība, aizsaules dzīve, cita dimensija – katrs saprot to pa savam.

Vai esiet ievērojuši, ka daudzās filmās tilts ir izvēlēts kā gala punkts? Tās ir gan katastrofu filmas, kā ''Kasandras tilts'', gan piedzīvojumu, kā epopeja par Indiānu Džonu, gan mistiski kadri, kur tilts ļauj varoņiem pāriet uz citu dimensiju vai laiku. Tā slavenais Bruklinas tilts ir ļāvis daudziem filmu varoņiem pārvietoties laikā. Protams, ka tas nav nejauši.

Starp Debesīm un Zemi (kur arī stiepjas tilti) zem stihiju aizbildniecības – zemes, gaisa, metāla, koka (skatoties no kā ir veidots tilts) vai ūdens (parasti tilti stiepjas pār ūdeni) tiek radīti apstākļi savdabīgai ejai, kas ļauj piepildīt īpašu, mistisku pāreju.

Tātad sanāk, kad tilts ir sakrāla vieta. Te var iepazīt laiku: atgriezties pagātnē, ieskatīties nākotnē, vai izdarīt abus vienlaikus – jo pagātne, tagadne un nākotne eksistē vienlaikus.

Pāreja 13

Kāpēc tika piedāvāts uziet uz tilta tieši trīspadsmitajā datumā, pulkstens trīspadsmitos? Jo astrolģijā, numeraloģijā un ezotērikā skaitlis 13 nozīmē apmēram to pašu, ko tilts: pāreju, iziešanu aiz robežas no ierastās esamības. Zodiakā ir trīspadsmitā zīme – Čūsknesis, atverošais vārtus no tā saucamā Zemākā Zodiaka uz Augstāko, ļaujošais cilvēkam izrauties no Sansāra rata un pāriet uz jaunu attīstības pakāpi.

Māņticīgi ļaudis uzskata, ka skaitlim trīspadsmit piemīt negatīva nokrāsa. Bet tā iemesls ir nevis velna duča nereālie nodarījumi, bet bailes no nezināmā. Jo viss tas, kas atrodas aiz mūsu sapratnes robežām liekas bīstams. Ne velti pašu Nāvi saista ar šo skaitli, mēs nezinām, kas mūs sagaida tajā krastā, kad mēs veiksim savu pēdējo pāreju – un baidāmies.

Lai izvairītos no lūzuma punktu bailēm cilvēks izdomāja svētkus, kas atbilst noteiktiem pārejas punktiem. Visbiežāk, laika ciklu maiņa (saulgrieži utt). Kad svini, dziedi un dejo baidīties kaut kā nesanāk. Un jautrības smailē var nepamanīt pārejas momentu – un viss baismīgais paliek aiz muguras. Seno rituālu atbalsis ir saglabājušās arī mūsdienās. Protams, ne katrs tos atzīmē. Tomēr jaungada naktī zem salūtas dārdoņas glāzi paceļ gandrīz visi. Tas ir laiks, kad atveras vārti uz jaunu laiku.

Skaitlis trīspadsmit vada arī pāreju no viena laikmeta uz citu. Starp citu, tilti tādos laikos tiek celti vairāk kā ierasts.

Hermejs un viņa komanda

Trīspadsmit astroloģiski ir saistīts ar Dvīņiem, kurus vada Merkūrs (13=1+3=4, bet četri ir Merkūra skaitlis). Ja paskatīties zvaigžņu karti, kļūs acīmredzami, ka tieši Merkūrs izliek tiltu starp Sauli un citām mūsu sistēmas planētām, tā kā viņa orbīta ir izvietota vistuvāk dienas gaismeklim.

Kā zināms, Dvīņi un pats Merkūrs pārvalda sakarus, kontaktus un pārrunas. Veido tiltus starp cilvēkiem, organizācijām un valstīm. Vajag atcerēties arī mitoloģisko Hermesu (romiešu tradīcijā Merkūru) – dievu spārnotās sandalēs, kurš nes ziņu cilvēkiem no Augstākajām Sfērām un Vareno Hermeju Trismegistu – visu iesvētīto skolotāju, kurš atklāja cilvēkiem dievišķas zināšanas. Galvenais tilts, ko cilvēks var pāriet savā zemes dzīvē, pateicoties garīgai attīstībai un Hermesam Trismegistam – tilts starp paša apziņu un zemapziņu, kas atver nebeidzamas gara bagātības.

Vēl tikai daži vārdi par tilta pavadoņiem. Katrā laikmetā ir eksistējuši cilvēki, kuri pārved cilvēkus jaunā laikā, kuri palīdz pārvarēt ''Tilta vārtus''. Starp viņiem mākslas kalpi, kuri atver jaunu pasaules skatījumu, psihologi un ezotēriķi, kuri palīdz izlikt tiltu uz paša dvēseli, vareni valdnieki, kuri ved savu tautu uz jaunu evolūcijas pakāpi un vēl daudzi citi.

Bet visi viņi priekš mums ir vienlīdz nozīmīgi, jo bez viņiem, pat uz maza tiltiņa dažkārt uziet ir bailīgi.


Kategorija: Neizzinātais | Pievienoja: Sanistra (16.03.14)
Skatījumu skaits: 877 | Atslēgvārdi: trīspadsmitais datums, tilts
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2020 | Uzturēšanu nodrošina uCoz