Ceturtdiena, 20.01.22, 17:09Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1095

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Par Bafometu

Baphomet-Ragainā dievība, ko it kā pielūdza templieri-12.gs.kristīgo mūku ordenis.Vārds tika konstruēts tā , lai tas nozīmētu «tēvs» visu cilvēku Kopīgās pasaules templī.
Šie vārda pirmie burti, rakstīti latīņu valodā, un kuri tiek lasīti no pakaļgala uz vārda sākumu sanāk : Tetpli Omnium Hominum Pacis Abbas jeb runājot...Bathos metis - «gudrības attīrīts». Tomēr daži uzskata ,ka tas ir saistīts ar akmeni Buffo un ir senais nosaukums Kipras salai, kurā ,saskaņā ar leģendu ir dzimusi mīlas dieviete Afrodīte, skaitās , ka no viņas ir pārmantotas dažas burvestības.

Pēc E.Levi, Hieroglifiskais izskats - Bafomets, Androgīns, Mendesa āzis.
Bafometu attēlo uz Taro 15 kārts. Ragainis ar sieviešu krūtīm. Zem tās lasām vārdu-Velns.
Bafomets-alķīmiķu bārdainais idols,Sabata āzis.Šīs zīmes pielūdzēji neuzskata viņu par velnu, bet par Pana simboliku - mūsdienu filozofisko skolu dievu , Aleksandrijas teurģiskās skolas dievu. Āzis kā alķīmijas simbols ir uguns, kas ir radīšanas simbols.
Bez tam okkultisma zīme , ko veido divas rokas , kur viena norāda uz augšu, uz balto mēnesi Hesed un otra pie melnā mēness Gebura.
Kabbalistiskajā simbolikā Mēness Hesed  ir vaska mēness uz Žēlsirdības, Dzīves koka, puses, tajā pašā laikā dziestošais mēness atbilst Bargajai pusei.
Starp ragiem degošā saprāta lāpa -ir vispasaules līdzsvara maģiskā gaisma.Arī simbolizē dvēseli, kura pacēlusies virs matērijas, kaut arī nešķiras no tās, kā liesma nešķiras no lāpas.
Atbaidošā dzīvnieka galva atbilst grēka šausmām , par kuru atbildību nes tikai materiālā viela , kurai vienai ir arī jāpārcieš sods, jeb dvēsele ir bezkaislīga un var ciest tikai materializācijas ceļā. Kaducejs simbolizē mūžīgo dzīvību.Zvīņainais vēders simbolizē ūdeni.Aplis virs tā ir atmosfēra.Spalvas- lidojošās lietas.Cilvēci simbolizē krūtis un androgēnās rokas-okkultās zinības.

Templieriem Bafometa vārds, kuru kabbalistiski jāizrunā no otras puses, kurš sastāv no: TEM. OHP. AB. «visu cilvēku pasaules tempļa tēvs».

Maģiskā prakse ,neatkarīgi no tā vai tā ir melnā vai baltā, bija atkarīga no adepta spējām kontrolēt universālo dzīvības spēku, ko E.Levi sauc par vareno maģijas starpnieku vai astrālo gaismu. Mendesa āzis bija sastāvošais radījums, kurš tika saukts simbolizēt šo astrālo gaismu. Tā piemīt Bafometam , mistiskajai dievībai.


Kategorija: Neizzinātais | Pievienoja: Sanistra (11.01.14)
Skatījumu skaits: 1340 | Atslēgvārdi: Bafomets, Baphomet
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2022 | Uzturēšanu nodrošina uCoz