Ceturtdiena, 20.01.22, 16:19Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1095

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Par atmiņu

Mūs vienmēr uztrauc, ja kaut kas atgadās ar mūsu atmiņu – dzīves laikā iekrāto informācijas glabātavu. Gadās momenti, kad tā slikti strādā dēļ uztraukuma, slimības, bailēm, pārpūles, atkarībā no diennakts laika un tā tālāk.
Lai atbrīvotos no šī nemiera, atgādināsim, kādi produkti mūsu ēšanas racionā uzlabo atmiņu, bet kādi - nē. To kopš seniem laikiem zināja lauku pūšļotāji un zintnieki. Lūk viņu padomi:

- Uzlabo atmiņu augu eļļas (olīveļļa, soja, saulespuķu, rapšu, zemesriekstu), kā arī zivju tauki;
- Trekna zivs, tāda kā siļķe, tuncis, skumbrija (gaļas lietošanu jāsamazina);
- Makaronu izstrādājumi, maize, kartupeļi (bendē atmiņu baltais cukurs, konfektes un kūkas);
- Ļoti labi iedarbojas uz mūsu smadzenēm kliju maize, zirņi, pupiņas, siers, rieksti, griķi un citi putraimi.

Bet tagad pārbaudiet sevi un savas atmiņas iespējas, atbildot uz jautājumiem, kas ir piedāvāti zemāk. Atbildot uz dažiem no tiem ar vārdu "nekad", jūs saņemat 0 balles, ar vārdu "reti" - 1 balle, "dažreiz" - 2 balles un "bieži" - 3 balles. Jūsu summārās atbildes nozīmi jūs uzzināsiet pēc uzdotajiem jautājumiem.

1. Vai gadās jums aizmirst to, ko jums tikko ir pateikuši?
2. Vai jums nākas piepūlēt atmiņu, lai atcerētos telefona numurus, ko jūs pastāvīgi lietojat?
3. Vai gadās jums aizmirst to ļaužu vārdus un uzvārdus, ar kuriem jūs pastāvīgi komunicējat?
4. Gadās, ka ar lielu piepūli atceraties, kur nolikāt ne visai vajadzīgu lietu?
5. Vai izjūtat grūtības, atceroties populāru cilvēku vārdus vai kaut kādas visiem zināmas vietas?
6. Vai nākas jums visu pierakstīt, tas ir, veikt "atgādinājumus atmiņai"?
7. Gadās, ka jūs pazaudējat savas lietas?
8. Vai pieķerat jūs sevi, ka aizmirstat to, kas tika tikko izlasīts grāmatā vai tikko redzēts filmā (tas ir beigās aizmirstat to, kas bija sākumā)?
9. Vai gadās tā, ka jūs, ienākot istabā, aizmirstat, kādēļ turp gājāt?
10. Vai gadās jums aizmirst par svarīgām lietām, kas ir ieplānotas uz dienu?
11. Vai esat spējīgi apmaldīties pazīstamā vietā?
12. Ar grūtībām iegaumējat jaunas receptes?
13. Vai gadās, ka, aizejot no mājas, aizmirstat izslēgt gāzi, gaismu, elektroaparātus un pat... aizslēgt namdurvis savā mājoklī?
14. Vai gadās jums, pie apkārtējo neizpratnes, stāstīt jau izstāstīto jums agrāk kā jaunumu?

Tātad, ja jums sanāca 7 vai mazāk punktu: varat sevi apsveikt – jums ir teicama atmiņa. 8 līdz 15 punktiem: jums vajag pievērst uzmanību savai atmiņai un censties to pastāvīgi trenēt. Ja jūsu punktu daudzums ir lielāks par 15: jums ir problēmas ar atmiņu, ir ieteicams vērsties pie speciālista, lai saprastu no kā tas notiek, un nopietni jānodarbojas ar tās atjaunošanu.

Piedāvājam jūsu uzmanībai atmiņas treniņa dažas metodes. Tās nav sarežģītas un ir pieejamas katram.

Padoms 1. Ejot pa ielu, cenšaties būt uzmanīgs pret to, ko redzat, dzirdat, ostāt, sajūtat. Bet atnākot mājās, pacenšaties atcerēties visu to detaļās. Trenējot tādējādi savu vērīgumu, jūs pēc neilga laika ar izbrīnu atklāsiet savas atmiņas nozīmīgu uzlabojumu.

Padoms 2. Padoms autobraucējiem: stāvot sastrēgumā uz ceļa, izmantojiet ar nozīmi šo laiku, pacenšaties iegaumēt mašīnas, kuras stāv priekšā, iekļaujot asociāciju atmiņu. Piemēram, pirms jums mašīna ar burtiem "КА'' numurā. Izdomājiet īsu izteicienu ar tiem, piem., "Kazaņa uzbrūk", un jūs vieglāk iegaumēsiet šo burtu kombināciju. Tas palīdzēs jums fiksēt zīmes pat sarežģītās, ekstremālās situācijās.

Padoms 3. Lasot avīzi, cenšaties ātri, ar flomāstera vai marķiera palīdzību, atzīmēt tekstā vārdus kur ir, pieņemsim, divi vienādi saderīgi burti blakus (pārraide, pārrunas) vai ko citu. Ar to jūs panākat uzmanības koncentrācijas pastiprināšanu, un tātad, arī iegaumēšanas.

Padoms 4. Dodiet sev domās uzdevumu sastādīt nostāstu par bērnības draugu. Pacenšaties atcerēties par viņu visu, kas tikai ir iespējams: kopskatu, gaitu, seju, frizūru; raksturīgas grimases, vārdus, apģērbu. To pašu veiciet attiecībā pret iemīļotajiem, skolotājiem un klasesbiedriem. Un jūs būsiet pārsteigti, cik laba ir jūsu atmiņa uz sejām. Trenējiet to biežāk.

Padoms 5. Pārsteidzoši vienkāršs un efektīvs ir nākamais vingrinājums: darot kaut ko pa māju, pamēģiniet mainīt labo roku uz kreiso un kreiso - uz labo (ja jūs esat kreilis). Lai sākumā tas ir ļoti neierasti, neveikli, bet tas ir svarīgi. Kam? Pārliekot ēdot karoti vai dakšu no ierastās rokas neierastajā, jūs aktivizējat to smadzeņu daļu, kura parasti nav iesaistīta, snauduļo. Aktivizējot smadzenes, jūs aktivizējat atmiņu.

Padoms 6. Lai atspirdzinātu savu galvu, nogurušas no darba, lasījuma, tekstu rakstīšanas, var veikt nākamo vingrinājumu. Iedomājieties, ka jūsu deguns... turpinās ar zīmuli, ar iemīļotās krāsas grifeli. Un jūs cenšaties tieši, akurāti, skaisti uzzīmēt gaisā ar šī zīmuļa galiņu ciparu "8". Ķermenim jābūt nesasprindzinātam, bet atslābinātam, elpošanai līdzenai. Tādas veida krusteniska kustība ļoti veicina jūsu atpūtu un atspirdzinājumu.


Kategorija: Neizzinātais | Pievienoja: Sanistra (12.01.14)
Skatījumu skaits: 616 | Atslēgvārdi: atmiņa, par atmiņu
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2022 | Uzturēšanu nodrošina uCoz