Otrdiena, 01.12.20, 14:30Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1051

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Maģiskie tikumi un mūsdienas

Sāls būtība.

Tas, ka raganai vajadzēja uzbērt sāli uz astes – gadsimtu maģiskā gudrība, nevis joks.Kopš seniem laikiem sāli pielietoja aizsardzībai pret raganām un dēmoniem.Tiek uzskatīts, ka visi dēmoni neieredz sāli, un tādēļ to nevajag izmantot dēmonu izsaukšanas procesos. Sālim piedēvēja maģisku aizsargfunkciju tādēļ, ka pagātnē to izmantoja kā konservantu, kas saglabā barību no bojāšanās.

Dzelzs spēks.

Lai neaizmirstu drūmo lāstu ''būt tukšai vietai'' par Sanktpēterburgu, tika pielietotas daudzas metodes, tai skaitā arī maģiskas.Izrādās pēc seno magu domām palīdz arī dzelzs, jo cilvēki atklāja un sāka arī izmantot meteorīta dzelzi vēl pirms tam, kad zemes dzīlēs atrada dzelzs rūdu.Tā kā sākotnēji dzelzs tika  ''sūtīts'' cilvēkiem no debesīm , tam piemīt debess īpašības, no tā izriet, ka dēmoniem vajadzētu baidīties no tā.

''Nospļaujies trīs reizes pār kreiso plecu!''

Šim izteicienam ir savs stāsts.Kādēļ tieši pār kreiso ? Izrādās kreisā puse , gluži pretēji , saistīta ar ļaunumu.Melno maģiju sauc arī par ''Kreisās Rokas Ceļu''. Jebkura kustība pa kreisi maģijā asociējas ar ļauniem nodomiem un pievērš ļaunus spēkus.Daži lāsti nostrādā tikai tajā gadījumā , ja mags, izrunājot tos, kustās pa kreisi.
Saistība starp kreiso pusi un ļaunajiem spēkiem radās ļoti sen.Vēl senie babilonieši , pētot zīmes, parasti kreiso pusi uzskatīja par ļaunu, bet labo – pa labu.Homēram putni, kas lidoja pa labi no zīlnieka , - labvēlīga zīme, pa kreisi, - nelabvēlīga. Latīņu vārds ''sinister'' vienlaicīgi nozīmēja ''kreisais'' un ''ļaunais, nelabvēlīgais'', dubulto nozīmi tas saglabāja arī mūsdienu angļu valodā.
Iespējams, tāda nelabvēlība pret kreiso pusi izskaidrojas ar to faktu, ka labā roka cilvēkam parasti spēcīgāka par kreiso. Angļu vārds ''left'' – ''kreisā'' – nāk no angļu-sakšu ''lyft'', kas nozīmē ''vājš''.Kreiļus senatnē uzskatīja par dīvainiem cilvēkiem un attiecās pret viņiem ar aizdomām, jo viņi savienoja lietu kārtību pārkāpumu un asociējas ar  ļaunuma spēkiem.
Daži mūsdienu psihologi apgalvo, ka kreiļi bieži ir cilvēki ar dažādām seksuālām novirzēm (daļēji homoseksuālisti). Klasiskais piemērs – romiešu imperators Tibērijs, kurš nopelnīja izvirtuļa reputāciju, bija kreilis. Bet labroču psihopātu un maniaku arī nav maz – Onuprienko un Čikatilo bija labroči.

Dot asinis – glābt dzīvību.

Pirmatnējie cilvēki, vērojot to, kā cilvēks, zaudējot asinis, kļūst vājš un galu galā nomirst, izdarīja vienīgo secinājumu – asinis – dzīvības tvertne. Tomēr maģiskā saistība neierobežojas ar tīri fizisko saistību. Tagad donorisms plaši iegājies medicīnas praksē. Patiešām, tūkstošiem dzīves glābtas, bet senajos laikos tās pārliet neprata.Plīnijs Vecākais, atstājot senčiem atmiņas par Pompejas bojāeju ''Dabiskajā Vēsturē'' paziņo, ka daudzi epileptiķi par pašu efektīvāko uzskatīja vēl dzīva gladiatora asinis un dzēra tās vēl siltas, krītot pie arēnā mirstošā cilvēka brūcēm. Sodīta noziedznieka asinis- spējīgs aizsarglīdzeklis no slimībām un nelaimes, jo tajās atrodas cilvēka dzīvības enerģija, kurš nomiris spēka pilnbriedā, kā arī viņa drosmes un cietsirdības enerģija.
Skatītāji soda izpildes vietās (tai skaitā angļu karaļa Kārļa I un franču karaļa Ludviķa XVI soda laikā) kāvās savā starpā par iespēju iemērkt nogalinātā asinīs auduma gabalu vai kabatlakatu. 1934. gadā Čikāgā, kad FIB aģenti nogalināja pazīstamo noziedznieku un banku laupītāju Džonu Dilindžeru , apkārt savācās cilvēki un sāka mērcēt kabatlakatus un papīra loksnes asins peļķē uz trotuāra.

Kategorija: Neizzinātais | Pievienoja: Sanistra (20.01.14)
Skatījumu skaits: 701 | Atslēgvārdi: sāls, maģija mūsdienās, dzelzs, asinis, maģija
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2020 | Uzturēšanu nodrošina uCoz