Ceturtdiena, 20.01.22, 16:15Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1095

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Lelles

1922.gadā amerikāņu magnātu ģimeni Makknī sasniedza nelaime. Vienīgā 7 gadīgā mantiniece neizārstējami saslima un dzisa acu priekšā. Vecākiem atlika vienīgi padarīt krāšņākas viņas pēdējās dienas.
Meitenītei pasūtīja dāvanu – dārgu lelli no meistara Čārlza Vinkoksa. Makknī ģimenes laulātie nezināja, ka Čārlzs ir sātaniskā-okkultā ordeņa ''Zelta Rītausma'' biedrs.
Viņš veidoja savas lelles pēc mirušu bērnu veidola no Sv.Augustīna patversmes. Iekšā iešuva bāreņu matus un apģērba gabaliņus.
Drīz vien Rozija Makknī nomira mokās, turot lelli rokās.
Vinkoksu apsūdzēja bērna saindēšanā, bet viņš paspēja noslēpties..
Lelli apglabāja kopā ar Roziju, bet kad zārku atraka, lai atrastu indes pēdas, lelles tur vairs nebija.
Pēc 12 gadiem Rozijas māte redzēja līdzīgu lelli pie uzpircēja un nopirka kā atmiņu par meitu. Tajā pašā dienā viņas vīrs aizgāja bojā autokatastrofā, bet pati māte Mērija Vanessa izleca pa logu, turot rokā lelli.
Sieviete atkārtoja vienu frāzi :'' O, Beilo-beibi''.
Zem vārda Baals Bailonijā dēvēja Tumsas dievu. Meksikas šamaņiem eksistē dēmons Bai-Loo – murgu un matu rijējs dievs.
Māja vēlāk tika pārvērsta par muzeju, bet lelli pēc pusgadsimta nozaga.

90 gados lelle Beilo-beibi nonāca Maskavas šausmu, māņticības un burvestību muzejā. Ekspertīze lelles iekšienē atrada cilvēka matus, nagus un asiņainas lupatiņas. Rentgens uzrādīja, ka galvā ir kaut kāda zīmīte.
Kad muzejs tika slēgts, lelle nonāca zināma mistiķa, čehu kinorežisora Vlada Tauneša rokās. Šodien tā atrodas viņa kolekcijā Prāgā.

Lelles ir zināmas kopš senseniem laikiem, taču par rotaļlietām tās kļuva viduslaikos. Mākslīgos cilvēciņus uzskatīja par svētiem. Tās izmantoja reliģiozos un maģiskos rituālos. Ne dzīva, ne mirusi lelle stāv uz divu pasauļu robežas. Zinot to magi un alķīmiķi gadsimtiem ilgi ir centušies radīt būtni. Kuras ķermenis un dvēsele būtu pakļaujami.

***

Reiz kāda lelle uzliesmoja neizskaidrojamos apstākļos nakts vidū, kad visi mājā gulēja. Nelaimi novērsa vecmāmiņa, kura pamodās no smagas priekšnojautas. Pensionāre sajuta deguma smaku un gāja apskatīt māju.
Briesmīgs skats pavērsās viņas acu priekšā...Tumšā, tukšā istabā liesmoja lelle atstātā uz krēsla. Liesmas jau sāka kāpt uz paklāja un skapja. Mājnieki steidzās dzēst uguni un izsauca ugunsdzēsējus.
Ugunsdzēsēji degšanas iemeslu noteikt nespēja, acīmredzot degšana bija sākusies no lelles. Tuvākie vadi un rozetes izrādījās veseli un arī lellē nebija nekas, kas varēja izraisīt degšanu, vēl vairāk pat – viņas mehānisms un baterejas arī bija neskartas.

Vecāki šo lelli nopirka meitai Adrianai trīs mēnešus pirms notikuma, samaksāja 1200 rubļus un šī lelle bija to vērta. Svinīgi saģērbta, mācēja staigāt un runāt, meitene lelli iemīlēja un nosauca par Katju. Bet tad roatļlieta viņai apnika. Aizbraucot vasarā uz vasarnīcu lelli Katju līdzi nepaņēma. Ugunsgrēks notika drīz pēc tam, kad ģimene atgriezās Maskavas dzīvoklī. Laikam atstāt a lelle Katja mēģināja atriebties mazajai saimniecei par nevērību.

Pēc ugunsgrēka nokvēpusī, melnā, vietām pārogļojusies Katja turpināja vēl aizvien runāt. Enģeliski-bērnešķīgā balss sacīja:'' Sveika, iesim pastaigāties, apskauj mani''.

***

Kāda sieviete, kura veido lelles leļļu teātrim, saņēma pasūtījumu par Nāves lelles izveidi kādai izrādei.
Sieviete izgrieza kartona masku un jau šuva beltu mantiju, bet drīz viņai kļuva slikti.

Viņa stāsta:'' Es no sākuma ļoti ilgi veidoju Nāvi, tur ir tāds personāžs...es to veidoju, veidoju, veidoju...Tad man kļuva kaut kā slikti un man sākās histērija. No kā es nesapratu...vajag to ar kaut ko sasaistīt..es nomiršu, ja viņa mani novedīs līdz attiecīgai robežai..es sajukšu prātā''.
Kāda gudra kaimiņiene viņai teica, lai nekavējoties sadedzina lelli, tu viņā ieliki savu dvēseli, savā darbā..Nāve ir paņēmusi daudz spēka un var tevi iznīcināt..

Sieviete tā arī izdarīja, zudējot apziņu, viņa iemeta lelli spainī un aizšķīla sērkociņu. Pēc tam viņa stāstīja:''Lelles sadedzināšanas ideja man nāca par labu, es sajutu karstumu un tad nomierinājos..''.

Sieviete pamazām izveseļojās, bet lelli teātra lugai izveidoja cits aktieris.

***

Lelle bieži vien tiek izmantota kā mirušo pasaules vēstnesis, viņā iemitinās mirušā dvēsele, lai pēc tam varētu rūpēties par tuvākajiem šajā pasulē.

Kategorija: Neizzinātais | Pievienoja: Sanistra (15.01.14)
Skatījumu skaits: 814 | Atslēgvārdi: lelle maģijā, lelle, lelles
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2022 | Uzturēšanu nodrošina uCoz