Ar spoguļu palīdzību, cilvēki sazinās ar citām pasaulēm.

No seniem laikiem, spogulis tiek uzskatīts par vienu no noslēpumainākajiem, ar mistiku pilnajiem interjera priekšmetiem. Ja mājās kāds ir nomiris, spoguli apklāj tādēļ, lai tajā neiemiesotos mirušā dvēsele. Ar spoguļa palīdzību, daži cilvēki cenšas kontaktēties ar paralēlo pasauli, paredzēt nākotni.

Spoguļi parādījās vairākus gadsimtus atpakaļ. Tos vēl gatavoja Senajā Šumērā, Indijā un Ēģiptē. Sākotnēji spoguļus izgatavoja no obsidiāna, bronzas un sudraba, un tikai 12. gadsimtā parādījās stikla spoguļi. Reiz venēciešu stiklpūtēji, kas strādāja uz Murano salas, uz gluda marmora virsmas novietoja alvas plāksni un pārlēja to ar dzīvsudrabu. Alva izkusa dzīvsudrabā, radās tas, ko sauc par amalgāmu. Uz tā uzlika stikla gabalu un sudrabainā, mirdzošā amalgama plēve, kas biezumā bija kā papirusa loksne, stingri piekļāvās tai. Šādu spoguļu izgatavošanas noslēpumu venēcieši glabāja vairāku gadsimtu garumā.

Katrā valstī eksistē savas tradīcijas, attiecībā uz spoguļa novietošanu mājās. Austrumu valstīs, piemēram, bija pieņemts uzstādīt spoguli pret mājas ieeju, lai negatīvā enerģija atstarotos no spoguļa un nespētu iekļūt telpā. Eiropā bija pieņemts novietot spoguli logā, lai atstarotu slikta kaimiņa ļaunās domas vai negatīvu, ko izstaro tuvu stāvošās „kaitīgās” ēkas: slimnīcas, cietumi. Krievzemē uzskatīja, ka spogulis var uzlādēties ar bojājumiem un nodot to kādam, kas lūkojas tajā. Tādēļ sievietēm tika liegts skatīties spogulī „netīrajos periodos” – mēnešreižu, grūtniecības laikā un pirmās nedēļas pēc bērna dzimšanas.

Spoguli aizsedza, ja mājās kāds nomira.

Ar spoguļiem saista vairākas mistiskas parādības. Piemēram, eksistē stāsts par to, kā Viduslaikos bagāts tirgonis, uzzinājis par sievas sānsoli, nogalināja viņu un sevi pretī lielam spogulim. Pēc tam šo māju, kopā ar iedzīvi, iegādājies cits cilvēks, kura sieva pēc dažām dienām, tāpat tika atrasta mirusi pie šī spoguļa. Pēc tam šī māja, ar spoguli-slepkavu, pārgāja no viena īpašnieka pie nākamā, un, kā likums, sievietes, kas dzīvoja tajā, satika savu nāvi pretī spoguļa virsmai.

Daudzi zinātnieki uzskata, ka spogulis, tāpat kā daudzas citas lietas, ir apņemts ar kādu neredzamu lauku. Daži spoguļi sevī ietver pozitīvu enerģiju, citi – negatīvu, it īpaši, ja to „acu priekšā” ir notikuši strīdi, vardarbība un vēl jo vairāk – slepkavība. Tieši tādēļ zinātnieki un ekstrasensi neiesaka eksperimentēt ar spoguļiem: nezīlēt ar to palīdzību, neburties, tā kā „spoguļa sitiens” spēj kaitēt cilvēka trauslajai enerģētikai.

Bez tā, daži pētnieki uzskata, ka spogulim piemīt atmiņa, tādēļ pie noteiktiem apstākļiem, spogulī kaut kad fiksētā informācija izstarojas no tā un iedarbojas uz cilvēku. Pētnieki visā pasaulē cenšas piemērot tādas spoguļu īpašības, un darbs ar spoguļiem daudzos gadījumos notiek profesionālā līmenī.

Pētnieki neiesaka zīlēt ar spoguļa palīdzību.

Sankt-Pēterburgā dzīvo psihoterapeits Viktors Vetvins, kurš savā darbā bieži izmanto spoguļa palīdzību. Savā centrā viņš pat ir aprīkojis speciālu „spoguļu kabinetu”. Ar spoguļu palīdzību viņš cenšas ietekmēt cilvēkus. Minēsim piemēru no viņa prakses: jauna sieviete sirga no ieilgušas smagas depresijas tādēļ, ka viņas dēls mira autoavārijā. Pēc desmit minūšu seansa, no „spoguļu kabineta” viņa iznāca kā pavisam cits cilvēks – pirmo reizi, pēc daudziem mēnešiem, sievietes sejā parādījās smaids. Doktoram viņa pavēstīja to, ka caur spoguli viņai izdevās pakontaktēties ar savu dēlu, kurš teica viņai, ka ar viņu viss ir kārtībā. Pēc šī gadījuma sieviete nomierinājās un no depresijas nepalika nekādas pēdas.

Negaidītus rezultātus deva eksperimenti ar tā saucamajiem „Kozireva spoguļiem” - izliektu alumīniju spoguļu speciālu sistēmu. Saskaņā ar profesora N.A. Kozireva hipotēzi, šiem spoguļiem vajag fokusēt dažādu veidu izstarojumus, tai skaitā arī no bioloģiskiem priekšmetiem. 20. gadsimta 90. gadu sākumā, pētnieki pirmo reizi realizēja divus globālus, vairāku dienu eksperimentus, saistībā ar informācijas nodošanu starp cilvēkiem, kuri bija nošķirti cits no cita, tūkstošs kilometru attālumā un kuri nelietoja tradicionālos sakaru līdzekļus. Eksperimentā piedalījās vairāk kā četri ar pusi tūkstoši dalībnieku no 20 pasaules valstīm un viņi pierādīja ne tikai iespējamību distancēti nodot un uztvert domu attēlus, bet arī paņēmiena īpašu stabilitāti, ja subjekti koncentrēja uzmanību uz izliektajiem „Kozireva spoguļiem”.

„Kozireva spoguļi” – speciāla izliektu alumīnija spoguļu sistēma.

Katru gadu pētnieki atklāj jaunas spoguļu īpašības. Piemēram, ir zināms tas, ka cilvēkiem ir izdevies radīt tādus spoguļus, kas spēj pozitīvi ietekmēt tajos atstarojošos objektus. Tomēr, tās nav visas īpašības, kas piemīt spoguļiem. Pētniekiem stāv priekšā vēl daudz laika, lai atklātu šī mistiskā priekšmeta visus noslēpumus.

*****

Ezotēriķi apgalvo, ka spogulim ir divējāda daba; tā viena puse pieder mūsu pasaulei, bet otra aiziet pa taisno uz aizpasauli. Visiem ir pazīstami šie ticējumi: ja sadauza spoguli - tas atnesīs septiņus neveiksmju gadus. Pārklāj ar audumu visus spoguļus mājā, kad nomirst kāds no ģimenes locekļiem. Nedrīkst nest pie spoguļa bērnu līdz gada vecumam, viņš slikti gulēs. Nedrīkst ēst spoguļa priekšā - "skaistumu apēdīsi". Uzskata ka to, ko var redzēt spogulī pieder citai, smalkajai pasaulei.
Tai pašā laikā uzskata, ja mājā ir daudz spoguļu, tas nes veiksmi. Rietumu maģija uzskata, ka tāda spēja skaidrojas ar to īpašību atspoguļot negatīvo enerģiju un piesaistīt pozitīvo. Bez tam, spogulis simbolizē naudu. Pakariet spoguli viesistabā vai virtuvē blakus galdam, un tas piesaistīs bagātību un pārticību mājā.
Rituālajās dienās skatīšanās spogulī kļūst par sava veida sargājumu. Angļu folklorā Agneses dienas (21.janvārī) priekšvakarā – rituālajā laikā, kad robeža starp to un šo pasaule kļūst caurspīdīga, meitene, kas zīlē ar spoguli, skatās it kā cauri spogulim, gaidot līgavaiņa veidolu vai savas likteņa zīmes.
Bet lai vai kā, ar spoguļiem jebkādā dienā vajag dzīvot saticībā. Spogulis ir informatīvs lauks, bet ja tas ir tāds, tad tajā ir jāieliek informāciju, kas vajadzīga ir mums. Ja jūs atnesāt mājās spoguli, to ir noteikti jānomazgā. Mēs nezinām, cik cilvēku ir tajā skatījušies, kādi viņi bija, ar kādiem nodomiem un vēlmēm. Veco informāciju obligāti vajag aizskalot no spoguļa, citādi nav zināms, ko jūs iegūsiet, skatoties šajā sudrabotajā ezerā, kas ir pilns noslēpumu un ēnu.
Jo spogulis ir logs uz astrālo pasauli, caur kuru būtnes var staigāt pie mums no ''aizspoguļa''. Ja jūs gribat no spoguļa noteiktu darbu, jums ir jārīkojas sekojoši: atnesot mājup spoguli, nomazgājiet to ar aukstu ūdeni, tad, turot labajā rokā aizdedzinātu sveci domājiet, kā attīrās spogulis. Veiciet tik daudz apļveida kustības, līdz svece beigs dūmot melniem dūmiem. Tas attīrīs spoguli.
Pēc spoguļa attīrīšanas nostājieties tam pretī , smaidiet sev un sakiet sev pašas patīkamākās lietas: "Es esmu skaista (vai skaists), sekmīga, naudīga, laimīga, iemīļota un mīloša utt". Un neiedomājieties, pamostoties no rīta teikt: "Kāda es šodien tūskaina! Kam es esmu līdzīga? Tas pats  resnais (vai izkāmējis) maiss ar pabirām, bet ne cilvēks"!. Esat pārliecināti, ka ja jūs to runāsiet spoguļa priekšā, tieši to jūs arī saņemsiet, kad piesātinoties, tas nodos jums visu atpakaļ pilnā mērā. Kāpēc mēs apklājam spoguļus, kad mājā nomirst cilvēks? Viss dēļ tā. Lai sakrātā nāves informācija neatspoguļotos no jauna dzīvā mājā.
Spogulis var atspoguļot, bet var arī piesaistīt. Piemēram, ja pār virtuves plīti novietot apgāztu spoguli, kurš atspoguļo plīti un ēdienu, kas uz tās gatavojas, barības apjoms spogulī nesīs pārticību mājā.
Bet, ja jums ir vajadzīga aizsardzība no negatīvās enerģijas no ārpuses, piestipriniet mazu apaļu vai ovālu spoguli uz namdurvīm, vai virs tām. Tikai tā, lai tas neatspoguļotu cilvēkus.
Guļamistabā labāk spoguli nelikt. Saka, ka naktī dvēsele grib uzcelties un iet savos ceļos, atpūsties. Redzot sevi spogulī, viņa nobīstas un atgriežas ķermenī. Cilvēks uzceļas no rīta neatpūties, pavisam bez spēka. Sākas bezmiegs un atkal nervi, nervi, nervi. Vispār, visus spīdošos ķermeņus uz nakti ieteicams pārklāt ar kādu audumu.
Blakus namdurvīm, priekšnamā ir jākarājas lielam spogulim, kas atspoguļo cilvēku visā augumā. Tas ir vajadzīgs tādēļ, lai cilvēks, paskatoties uz sevi pirms iziešanas no mājas, redzētu sevi pilnā augumā. Tāpēc ka, ja viņš neredzēs savas kājas spogulī, viņam ar laiku slimos kājas. Ja nav redzama galva, tas nozīmē, ka slimos galva. Bet ļoti šaurā spogulī tiks ''saspiesta'' jūsu aura. Dzīvē tas vat atspoguļoties tā, ka kādam (priekšniekam, piem.) sagribēsies iespiest jūs kaut kādos nosacījumos, kas nav jums pieņemami. Bez tam, ir jāskatās, ko atspoguļo jūsu spogulis. Ja tas atspoguļo vannas istabu un tualeti, tad palielinās mājas piegružošana.

*****

Ar spoguli var aizsargāties. Piemēram, ja ārā jums ir iekrāts negatīvs lādiņš, tad tā enerģiju ir jāatspoguļo. Paskaidrošu: uz negatīvo lādiņu attiecas transformatoru būda, kas ir redzama no jūsu loga. Tā rada virpuļveida plūsmas, kas iesēžas bioloģiskā mājas enerģijā un sāk postīt mūsu mājokļa biolauku. Jūs varat paņemt spoguli (apaļu vai ovālu) un piestiprināt to pie sava loga (uz stikla) ar mugurpusi pret sevi, bet ar spoguļvirsmu uz āru. Tas būs aizsardzības simbols uz jūsu logiem. Var atspoguļot ar aso galu novirzītus priekšmetus, pa kuru caur aso galu satek negatīvā enerģija un sit caur logu jūsu dzīvoklī. Spoguli pie loga vajag piestiprināt ļoti stipri. Jo citādi tas bieži kritīs zemē. Ja tāds spogulis nokritīs, neskatieties tajā, bet uzreiz aizskalojiet no tā informāciju ar aukstu ūdeni. Bet pēc tam no jauna pielipiniet pie loga.
Nav ir vērts taisīt spoguļu griestus. To var darīt tikai vienā gadījumā - ja jūsu viesistaba ir zema, bet jūs gribat vizuāli palielināt tās apjomu. Guļamistabās, bērnu istabās, tualetēs un vannas istabā to darīt nevajag. Guļamistabās un bērnu istabās miega dēļ. Bet vannas istabā un tualetē drenāžas apjoma palielinājuma dēļ. Ar ko ir slikts palielinātais drenāžu apjoms? Mūsu dzīvoklis vai mūsu mājās visa platība sadalās uz sektoriem, katrs no kuriem nes savu informāciju: bērnu sektors, naudas sektors, laulības, veselības, zināšanu sektors un tā tālāk. Neviens nav lieks. Bet ja jums drenāžu sistēma ir laulības sektorā, bet jūs to vēl arī palielināt, tad par kādu gan laulību var runāt?
Spogulis sievietes somiņā atrodas aizvērtā telpā. Somiņā ir tumši! Tādēļ, izņemot spoguli no somiņas, sākumā pielieciet pie tā divus pirkstus - noņemiet negatīvo informāciju. Bet pēc tam jau skatieties tajā. Spogulim jābūt veselam.
Ja jums spogulis ir ieplīsis, vai ja jums uz sienas ir spoguļu flīze, jūs nevarat sevi redzēt kopumā. Jūs jutīsieties sadragāti, tādi kā ''vilkti'' uz visām pusēm. Bet tur, kur ir sabojājusies amalgama, un uz spoguļa izveidojās tumšs plankums, noteikti tā projekcija aizies uz to ķermeņa daļu, ko tas atspoguļos. Bet saplīsis spogulis vienmēr runā par kādu nelaimi.
Ja jums spogulis sasitās, neskatieties tā gabalos. Savāciet šīs daļiņas un izmetiet uz ielas – miskastē.Vietu izmazgājiet, attīrieties un uzlieciet sev aizsardzību.