Otrdiena, 30.11.21, 06:07Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1094

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Golemi un gomunkuli

Šādas vēsturiskas ziņas:

Astrologa, melngrāmatnieka, Pētera I  tuvākā padomdevēja Jakova Vilimoviča Brūsa slavenajā Suharjeva tornī dzīvoja mehāniska lelle cilvēka augumā.
Dzirdēja kā Brūs ar viņu pa naktīm sarunājās, lelle esot atbildējusi vīrieša balsī.
Parādījās lelle uzreiz pēc Pētera I nāves. Tad skulptors Rastrelli izveidoja vaska personu – tiešu imperatora kopiju. Viņu atlēja pēc mirušā sejas, pēdu un kaulu līdzības, parūku izveidoja no īstajiem matiem.
Runāja ka Brūs iemitināja vaska figūru sevis, izveidoja mehānismu un iemitināja imperatora dvēseli.

***

1580.g.notika ebreju vajāšana. Tad gudrais rabīns ben Becaleļ nolēma izveidot apsardzei mākslīgu cilvēku. Viņš no māla izlipināja vīrieša figūru un izlasīja vārdojumu. Pēc tam ielika tajā pergamenta gabalu uz kura tika uzrakstīts slepens dieva vārds un iedvesa golemā dzīvību.
Pēc vairākiem gadiem, kad Prāgā kaislības rimās, maģiskais golems vairs nebija vajadzīgs. Rabīns izņēma pergamentu un iznīcināja golemu.
Runā, ka sastingušais māla cilvēks vēl jau projām guļ sinagogas bēniņos. Un ja no jauna atrast dieva vārdu, var kļūt par paša paklausīgākā un pilnīgākā verga valdnieku.

***

Par pirmā mākslīgā cilvēka radīšanu pirmo reizi ierunājās agros viduslaikos. Eiropas un tuvo Austrumu alķīmiķi uzskatīja, ka ir iekļuvuši Visuma noslēpumos un var radīt līdzīgā veidā, pēc sava ģīmja un līdzības, dzīvu būtni.

Golems ir cilvēks no māla, atdzīvināt viņu varēja tikai mags.
Gomunkuls – cilvēks no mēģenes un viņus veidoja alķīmiķi.

Lūk kāds piemērs, kā alķīmiķi veido gomunkulus:

Paņemt vīrieša sēklu, ielikt aizzīmogotā kolbā, ierakt zemē uz 40 dienām, pēc tam jāpakļauj magnetizācijai – pārveidošanās procesam uz alķīmiķu altāra.
Kad caurspīdīgais protocilvēciņš iegūs līnijas, kolba jāatver un 9 mēnešus jābaro ar cilvēka asinīm. Rezultātā tas iegūs miesu un izveidosies zīdainis, tikai ļoti maza izmēra. Gomunkuls ir 15-20 cm garš.

Kategorija: Neizzinātais | Pievienoja: Sanistra (04.01.14)
Skatījumu skaits: 986 | Atslēgvārdi: golemi, golems maģijā, golems, gomunkuls, golema izveidošana
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2021 | Uzturēšanu nodrošina uCoz