Otrdiena, 01.12.20, 14:36Galvenie | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Sadaļas kategorijas

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1051

Vietnes draugi

Statistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Saita sadaļas

Dzimšanas diena – skumji svētki

"Melo kalendāri" – iesaucās nemirstīgās komēdijas dusmīgais varonis un pacēla pirkstu pret debesīm. Jo kalendāri nemelo. Tie bezkaislīgi atskaita dienas, nedēļas, mēnešus, gadus, pēc kā sabiedrība kopumā un katrs no mums - individuāli veido savu dzīvi - atzīmē plānus, nosaka termiņus nākotnes notikumiem, priekšlaicīgi priecājoties par patīkamajiem brīžiem vai gatavojoties tiem, kas nes nepatīkamus pārdzīvojumus.

Bet neatkarīgi no vispārējā, katram no mums vai pareizāk mūsos ir savs individuālais kalendārs, kas arī nozīmē dažādus mūsu dzīves etapus – labvēlīgos un ne sevišķi labvēlīgos. Un, kā izrādās, šie etapi būtiski ietekmē mūsu fizioloģisko un psiholoģisko stāvokli, un tātad – tie būtu jāzina, lai saglabātu savu veselību, vēl jo vairāk – savu zemes eksistenci. Par to brīdina Kemerovas un Kijevas mediķi.

Viena no parādībām, nesen nonākusī izpētes lauciņā, bija individuālās viena gada cikla darba spējas, izturības un cilvēka veselības izmaiņas. Cikls ilgst no vienas dzimšanas dienas līdz nākamajai un pēc tam visi etapi atkal atkārtojas tādā pašā secībā - un tā visu dzīvi. Liels darbs, šī fenomena izpētē, ir veikts Sibīrijā. Izpētot vairāk kā tūkstoti brīvprātīgo – no sākuma vīriešus, pēc tam sievietes - Kemerova Valsts Medicīnas akadēmijas fiziologi ar kolēģu atbalstu no Kemerovas Pedagoģijas akadēmijas Nr. 2, skaidri noteica visu posmu termiņus un to sekas. Tā ka, tagad jebkurš no mums var laicīgi sagatavoties tam, kas sagaida mūs tuvākajā nākotnē.

-  Sagaidīt var, pirmkārt, nopietnas kaites, - vēsta izpētes vadītāja, medicīniskās izpētes doktore, Kemerovas medicīnas akadēmijas profesore Ņina Barbaraša. - Mēs atklājām, ka mēneša laikā, līdz dzimšanas dienai, pieaug akūtu elpošanas ceļu slimību skaits. Pieaug arī sirdslēkmju un nāves gadījumu skaits no sirds un asinsvadu slimībām. Individuālā gada pēdējos trīs mēnešos, nevajadzētu veikt sirds ķirurģijas operācijas: liela slikta iznākuma iespējamība. Mūsu kolēģi no Kijevas gerontoloģijas institūta, Aleksandra Vaisermana vadībā apstrādājot lielus statistikas materiālus, konstatēja, ka dzimšanas diena – vispār ir plāna cilvēka dzīves robeža: 44% vīriešu un 36% sieviešu nāves gadījumi notiek mēnesi pirms vai mēnesi pēc šī datuma, kuru mēs tik ļoti mīlam svinēt. Tā ka svinēt, protams, vajag, bet ar uzmanības pievēršanu veselības stāvoklim, jo īpaši cilvēkiem, kuriem tā nav pārāk laba.

Tomēr individuālais ikgadējais cikls nes sevī ne tikai drūmus etapus. Kā saka zinātnieki, ir tajos gan maksimāla psihoemocionāla spriedzes momenti, kad cilvēkā strauji attīstās radošais potenciāls un tas viegli atrisina problēmas, ar kurām mokpilni ir cīnījies citās dienās. Sievietēm tas ir pirmos trīs mēnešus pēc dzimšanas dienas, vīriešiem - no ceturtā līdz sestajam mēnesim, pēc šī datuma. Tieši šajā laikā cilvēkam rodas iedvesma, kas ļauj viņam bagātināt pasauli ar šedevru. Tātad, radošu profesiju cilvēkiem - māksliniekiem, komponistiem, rakstniekiem, izgudrotājiem un tiem pašiem zinātniekiem vajag sagatavoties šim etapam, lai maksimāli izmantotu iespējas.

Skaidrs kāpēc dzimšanas diena ir šāda robeža cilvēka dzīvē? Kāpēc tieši ap viņu sagrupējās maksimāli ķermeņa riska un maksimāla radoša potenciāla periodi? Ņinai Aleksējevnai Barbarašai ir sava teorija par to.

- Lieta slēpjas tā sauktajā dzimšanas brīža stresa fenomenā, kas nesen tika atklāts - viņa saka. – Kad bērns vēl ir mātes dzemdē, dažas dienas pirms dzimšanas viņš sāk baidīties no tikšanās ar milzīgo, nezināmu pasauli, kurā viņš ieies ar ciešanām un sāpēm. Un šīs bailes neatstāj viņu vēl vairākas dienas pēc dzimšanas. Acīmredzot, mazuļa organisms "iedrukā" gada periodu, kas sakrīt ar dzimšanas brīža stresa laiku, atceras ārēju stimulu kopumu, šim mirklim raksturīgu - temperatūru, dienas un nakts plūsmu, gaisa spiedienu, citus fizikālus parametrus. Un, atkārtojoties katru gadu, šie stimuli rada organismā procesus, kas līdzīgi tiem, kas notiek dzimšanas brīža stresa laikā. Organisms kļūst īpaši jutīgs pret visām slimībām, kā tas ir ar zīdaiņa organismu. Kas attiecas uz iedvesmas laika posmu, it īpaši, kāpēc vīriešiem un sievietēm tas notiek dažādos laikos, par to mēs pagaidām varam tikai minēt. Viena lieta ir skaidra: tas ir kaut kam nepieciešams. Daba neko nedara tāpat vien. Miljoniem gadu evolūcijas laikā, daba apstrādāja daudz mehānismus dažādu apstākļu pārvarēšanai, no kuriem daudzus mēs vēl neesam apzinājušies. Pastāv versija, ka individuālais gada cikls nes sevī kādu adaptācijas formu mainīgajiem dzīves apstākļiem. Bet to vēl vajag pierādīt.

Kategorija: Neizzinātais | Pievienoja: Sanistra (25.01.14)
Skatījumu skaits: 868 | Atslēgvārdi: dzimšanas diena
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Copyright MyCorp © 2020 | Uzturēšanu nodrošina uCoz