Sen jau zināms, ka dzīvnieki ne tikai spēj būt uzticami draugi, bet arī spēj samazināt asinsspiedienu, noņemt stresu. Pie tam, katrs dzīvnieks pa savam atstāj ietekmi uz saimnieka veselību.

Par labākajiem četrkājainajiem dziedniekiem tiek uzskatīti kaķi. Kāda orgāna saslimstība vienmēr ir cieši saistīta ar tā enerģētisko lauku, tas sāk izstarot negatīvu bioenerģiju, kas pakāpeniski kaitē visam organismam. Bet kaķi novada "ārstniecības seansu”, tieši tāpat kā bioenergoterapeits. Ko gan dara tāds speciālists? Pirmkārt – attīra sāpošo orgānu no negatīvās enerģijas. Savukārt pacients saņem atvieglojumu: samazinās sāpes, paaugstinās dzīvīguma tonuss, sākas pakāpeniska visa organisma atveseļošanās. Tieši tāpat dara arī kaķis, kurš noguļas uz saimnieka sāpošās vietas. Kaķa organisms ne tikai spēj izvilkt negatīvo enerģiju, bet tai pat laikā arī piepildīt slimā orgāna šūnas ar savu bioenerģiju.

Suņi savus saimniekus ārstē ar citu metodi, kas kaķiem nav pieejama. Viņi spēj izdziedināt saimniekus distancēti – no attāluma. Akadēmiķis Rans Andrejs Skaržinskis, kurš strādā Ceturtajā galvenajā Veselības aizsardzības ministrijas pārvaldē un daudzus gadus veltījis pētījumiem par suņu pozitīvo ietekmi uz cilvēkiem, izskaidro šo fenomenu ar to, ka cilvēku un suņu bioenerģētikas potenciāla frekvences parametri ir līdzīgi.

Bet praktiskos ieteikumus, kādā veidā ir vēlams izmantot suņus, kā personīgos mājas dakterus, sniedz, piemēram, pazīstamais amerikāņu psihologs Stenlijs Korens savā grāmatā "Kāpēc mēs tā mīlam suņus”.

Sāpes mugurā. Ārstniecībai noder lielie suņi, kuriem var iemācīt veikt muguras masāžu – pastaigājoties pa guļošā saimnieka muguru. Vislabāk ir izmantot labi dresētus labradorus, vai arī lielus pūdeļus.

Vispārēja organisma arstēšana. Labus rezultātus sniedz regulāras rīta pastaigas ar četrkājaino draugu. Kā labi kompanjoni īpaši labi neder ļoti lieli un pārāk rotaļīgi suņi, kā arī ātri nogurstošie mazie suņi. Vislabāk ir pastaigāties ar angļu kokerspanielu vai buldogu.

Depresija un vientulība. Te derēs gandrīz vai visu sugu suņi. Bet tomēr lielāku labumu, salīdzinoši ar citiem, sniegs pekinieši un kokerspanieli.

Psiholoģiska noslogotība. Tā noņemšanai vislabāk derēs franču buldogs un spaniels, kuri ir draudzīgi, bet tajā pašā laikā nav uzbāzīgi. Nav piemēroti kucēni un jebkuras šķirnes jauni suņi, kuri pieprasa sev daudz uzmanības.

Nemierīgs miegs. Šādos gadījumos ļoti palīdzēs jebkuras šķirnes suņi, ar stabilu un mierīgu raksturu, kuriem patīk gulēt ar saimnieku. Siltums, kas nāk no blakus guļošā dzīvnieka vēdera, ļoti nomierina un palīdz aizmigt.

Radikulīts. Ļoti labs palīgs, cīņā ar tuvojošos radikulītu, var būt jebkurš garspalvainais suns, ideāls variants – kollijs, kuram piemīt paklausīgs un mierīgs raksturs. Ja jums ir parādījies radikulīts, vajag piespiesties ar pliku vidukli pie suņa ķermeņa. Vienmērīgā dzīvā siltuma un kažoka iedarbība ātri nomierinās sāpes. Ārstēšanos var turpināt naktī. Priekš tā der izķemmēt nedaudz spalvu no suņa kažoka, pielikt pie sāpošās vietas, nostiprināt ar leikoplastu. Pēc nepieciešamības ārstēšanos var turpināt, bet katru reizi vajag ņemt jaunu spalvu porciju.