Piektdiena, 22.10.21, 18:54 | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1092

Vietnes draugi

Statistika

Par vārdiem - Forums
[ · Jaunākie ieraksti · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Foruma kopējā sadaļa (piereģistrējoties būs pieejami visi forumi) » Filozofija, ezotēriskas atziņas, domu graudi » Par vārdiem
Par vārdiem
SanistraDatums: Pirmdiena, 08.10.18, 10:34 | Ziņojums # 1
Grupa: Admini
Ziņojumi: 666
Status: Offline
Sākumā bija vārds...fiziskās realitātes radīšanas simbols. Ļoti sen atpakaļ cilvēki izmantoja vārdus, lai apzīmētu un aprakstītu tikai pašu svarīgāko, atšķirībā no mūsdienām, kur vārds cilvēka dzīvē praktiski ir zaudējis svaru. Ļaudis gan pret izrunātiem, gan izdzirdētiem vārdiem izturas ļoti virspusēji un pavirši. To var redzēt vai uz katra soļa, to var dzirdēt, to var izlasīt...Rodas iespaids, ka gandrīz visiem ir vienalga, ko viņi saka, kam viņi saka, kāpēc viņi to dara... Var redzēt, ka ļaudis ir palikuši slinki, lai iedziļinātos tajā, ko kāds vēlas pateikt, parādīt vai norādīt. Ļaudīm bieži vēlme runāt ir lielāka, par vēlmi izzināt. Un to var noteikt un redzēt pēc tā, kādā kontekstā un kādus vārdus cilvēki izmanto, kad runā. Būtībā cilvēki iedalās trīs lielās grupās.
Pirmā grupa, kas neprot īsti runāt un neprot klausīties. Šī laikam jau ir pati ietilpīgākā cilvēku grupa. Kādi gan interesanti ļautiņi nav šajā grupā. Viņi izceļas ar milzīgu vēlmi runāt, un ar to, ka viņiem ir vienalga, vai viņus vispār kāds saprot. Viņiem svarīgākais ir izrunāties, un viņiem ir vienalga vai viņi runā par tēmu vai ne par tēmu, jo viņi jau neklausās, viņiem ir vienaldzīga informācija, bet visam pāri stāv runāšana. Patiesībā šī ir ir visbēdīgākā grupa, jo reti viņi spēj apturēt savu domu lavīnu, un reti māk paklusēt, lai klausītos.
Visvairāk šo cilvēku grupu nodod visādi vārdi-parazīti, savstarpēji nesaistīti vārdi, no konteksta izrauti pieņēmumi, protams, lamu vārdi, rupjības un nepacietība. Bieži šādi cilvēki izmanto vārdus, ko saprot tikai paši.
Otrā grupa - tie, kuri prot klausīties, bet neprot runāt. Šī, no malas visneizteiksmīgākā un mierīgākā grupa, nebūt nav tik droša un saudzīga, kā varētu likties. Viņi it kā klausās, bet reti kad dzird. Viņi bieži māj ar galvu, it kā visu saprotot, taču ja šādas grupas pārstāvim pajautā, kādi ir viņa uzskati, par sacīto, bieži vien šie cilvēki nespēj salikt kopā vārdus, lai izteiktu savu domu, bet vēl biežāk, viņiem sava uzskata vispār nav. Bet, ja gadījumā, tāds parādās, tad pārsvarā tas ir ļoti nepārliecinošs, saraustīts un reti, kad dziļš. Viņus ir viegli atpazīt, jo viņi klusē smile , bet kad viņiem kaut ko pajautā, tad atbilde ir vai nu pavirša, vienaldzīga, vai haotiska.
Trešā grupa, visretāk sastopamā, ir tā, kuri domā pirms runā. Viņi pat nedomā teikumos, bet viņi domā vārdos, ar mērķi, lai KATRS viņu izteiktais vārds būtu piepildīts un saturīgs. Vārdi-parazīti nav viņu leksikonā, jo viņi zina, ka vārdi ir kaut kas daudz vairāk par vārdiem. Viņi var runāt daudz, un var runāt maz, tomēr katrs viņu teiktais vārds būs pārdomāts un ar nozīmi. Turklāt šādi cilvēki runā tā, lai viņus saprot pēc iespējas VISI. Viņi nerunās sarežģītās metaforās un neizmantos tādus vārdus, ko citi var nesaprast, un, pat ja to darīs, tad tos paskaidros, lai klausītājs vai lasītājs nepaliek neziņā. Lūk, vārdu izmantošanas meistarība, lūk kādai ir jābūt attieksmei pret vārdiem. CIILVĒKIEM NO JAUNA IR JĀIEMĀCĀS RUNĀT!
Kāpēc es izdomāju sagrupēt cilvēkus vārdu izmantošanā? Atbilde ir samērā vienkārša - jo tas var palīdzēt ne tikai izvērtēt sarunas svarīgumu un pasargāt no lieka un nevajadzīga enerģijas patēriņa, bet arī pasargāt sevi un pasauli no vārdu enerģijas, kas tiek uz mums vērsta, kad mēs ar kādu runājam, vai kad kaut ko lasām.
Lai iemācītos pareizi lietot vārdus, vajag atcerēties pašu galveno - VĀRDI IR ENERĢIJA. TĀ IR ENERĢIJA KO MĒS ATDODAM UN KO MĒS SAŅEMAM, UN KO NOSTIPRINAM.
Ir ļoti daudz vārdu ar destruktīvu enerģiju. Piemēram, frāze ''besī ārā''. Jūs vispār aizdomājieties ko Jūs ar to piesauciet? Šim vārdam sakne ir ''bes'', no krievu vārda бес (velns)! Tas nozīmē ka jūs patstāvīgi uzturiet velnu sevī iekšā, jeb citiem vārdiem sakot, vienu no destruktīvākajām enerģijām. Tas pats attiecas uz tādiem vārdiem kā ''velns viņ zin'', ''velns lai parauj'' un tā var turpināt bezgalīgi. Un šos vārdus izrunājot jūs patstāvīgi sev nodariet kaitējumu, sevi garīgi un fiziski degradējot. Tas pats vienlīdz attiecas pret šeit facebookā publicētiem domu graudiem, tai skaitā humoristiskām frāzēm vai jokiem, kur tiek izmantoti ''fu**'' un tml., rupjības - šie vārdi nemaz nav tik ''nevainīgi'' kā cilvēki tos ir pieraduši uztvert, jo tiem nepiemīt tā pozitīvākā enerģija. Vai vēlamies to atbalstīt, pavairot un laist pasaulē? Tas, kad mēs nepiešķiram izrunātajiem un izdzirdētajiem vārdiem nozīmi, mūs nepasargā no to enerģijas ietekmes. Tā enerģija pieņemtā un dāvātā uzturas ap mums, iziet uz mūsu tuvajiem, iziet pasaulē un veido visu mūsu planētu! Zemi - to gaisu, ko Jūs katru dienu ieelpojat. Tas jau nav tikai gaiss, tā ir enerģija, bet enerģija ir vārdi, un vārdi ir tie, caur kuriem mēs šo enerģiju radām. Lūk, cik bezgalīgi milzīgs ir vārda spēks un, cik mēs vienaldzīgi pret šo spēku izturamies, un tad brīnāmies, kāpēc viss pasaulē ir tā kā ir. Tāpēc uzskatu, ka CILVĒKIEM IR NO JAUNA JĀIEMĀCĀS PAREIZI RUNĀT UN KLAUSĪTIES.


Laiks ir nenovērtējams! Padomā labi, uz ko Tu to tērē!
   
Forums » Foruma kopējā sadaļa (piereģistrējoties būs pieejami visi forumi) » Filozofija, ezotēriskas atziņas, domu graudi » Par vārdiem
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Copyright MyCorp © 2021 | Uzturēšanu nodrošina uCoz