Piektdiena, 22.10.21, 18:58 | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1092

Vietnes draugi

Statistika

Samata bhava - Forums
[ · Jaunākie ieraksti · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Foruma kopējā sadaļa (piereģistrējoties būs pieejami visi forumi) » Garīgā attīstība » Samata bhava
Samata bhava
SanistraDatums: Ceturtdiena, 04.10.18, 11:06 | Ziņojums # 1
Grupa: Admini
Ziņojumi: 666
Status: Offline
Samata bhava - garīgs līdzsvars un līdzsvars saprātā. Bez tā nevar būt nekādas garīgas vai pasaulīgas attīstības. Līdzsvars - ir tad, kad nav disbalansa, bet disbalans - tie ir kompleksi: nepilnvērtības komplekss, pārākuma komplekss, baiļu komplekss, vainas komplekss. Šīs emocijas atņem spēku.
Izjūtot nepilnvērtības kompleksu, cilvēks no paša sākuma atrodas sakāves, bezcerības un bezpalīdzības pozīcijā. Viņš pat neuzņemas nekādu darbu un vēl jo vairāk, viņš neuzņemsies lielu darbu. Bet zem guloša akmens ūdens netek. Un, ja cilvēks nesāk drošsirdīgi iet uz priekšu, atmetot šķēršļus pa malām, tad viņš neko nesasniegs.
Bieži nepilnvērtības komplekss izpaužas un pāriet pārākuma kompleksā. Izjūtot nepilnvērtību, cilvēks pārraida pasaulē savu veidolu kā kaut ko pārāku. Pārākuma komplekss pārvērš cilvēku muļķī. Viņš domā, ka visu zin un prot, sāk ticēt savai izredzētībai un taisnīgumam, un beigu beigās, līdzīgi Napoleonam, satiekas ar savu Vaterlo. Jo veiksme dzīvē ir atkarīga no tā, cik adekvāti mēs uztveram realitāti un novērtējam savu spēku.
Baiļu komplekss paralizē un neļauj virzīties uz priekšu. Cilvēks zin un jūt, kas ir pareizi, bet dēļ bailēm to nedara. Kad uzrodas bailes, tad enerģija no anahatas čakras, kur atrodas dzīvotgriba un spēja cīnīties, noiet lejup - manipuras un svadhistanas čakrās, kur dzīvo bailes.
Vainas komplekss - tā arī ir problēma anahatas čakrā. Kad kaut kas nav kārtībā ar sirdsapziņu, tad nav spēka virzīties uz priekšu, cilvēka ''gars'' nebaro viņu.

Kā vajag mācīties, lai atbrīvotos no šiem kompleksiem?

Nekad nesalīdziniet sevi ar citiem.
Salīdzināšanas rezultāts vienmēr būs pārākuma vai nepilnvērtības komplekss. Bez tam, salīdzināšanas rezultātā var rasties skaudība vai naids pret sevi. Abas šīs sajūtas neveicina garīgu attīstību. Ja otram cilvēkam piemīta laba īpašība vai iezīme, ko ir vēlme iegūt, uztveriet šo cilvēku kā skolotāju un mācieties no viņa to.

Audziniet sevī pieticību.
Viens svētais tā piesauc pie pieticības: ''esi zemāks par zāli, esi pacietīgāks par koku''. Zāle ir pieticības iezīme. Viņa ir zaļa, skaista un izpušķo mūsu dzīvi. Tās labā iezīme nesabojājas, kad kāds tai uzmin. Viņa no jauna paceļas un stāv. Pieticība neatņem pašapziņu: ja cilvēku kāds pazemo, viņš to neuztver personiski, jo viņam piemīt iekšēja pārliecība, ka viņš pēc būtības ir cienīga un dievišķa būtne.
Ir tāda divrinde: ''pieticība dod sabiedrības cieņu, sabiedrības cieņa ved pie vispusīgas labklājības''. Pieticīgs cilvēks, kurš ir spējīgs atzīt savas kļūdas, mācās no citiem, vienmēr izsauc sabiedrības cieņu. Bet tas savukārt ved pie veiksmes.

Mācieties pacietību.
Princips ''esiet pacietīgāks par koku'' nozīmē, ka pie jebkādām grūtībām un provokācijām cilvēks nelīdzinās dzīvniekam un neļauj, ka zemākie instinkti ņem virsroku. Koks var izjust sāpes no apkārtējās ietekmes, piemēram, kad viņam tiek savainota miza, bet tai pašā laikā viņš sniedz patvērumu visiem, kuri atrodas zem viņa kuplajiem zariem.
Pacietība - ir cilvēka visaugstākā spēja. Tāds cilvēks nezaudē pašvaldību un labvēlīgo noskaņojumu, pat tad, kad mijiedarbojas ar saviem nelabvēļiem. Tāds raksturojums piemīt cilvēkam, kurš nodarbojas ar garīgu praksi. Dusmas un negatīvas emocijas padara mūs vājus, atņem spēku, mēs zaudējam pašvaldību un kontroli. Un otrādi, kad mēs nereaģējam uz provokācijām, bet redzam tās, apzināmies un pieņemam, tad spēks, kas tiek virzīts uz mums tiek patērēts, bet mūsu pieaug.

Jebkuru dzīves grūtību un konfliktu laikā ir jāsaglabā pret cilvēku labvēlīgu noskaņu, jāuztver viņu nevis kā pretinieku, bet kā draugu vai brāli, kura uzvedība ir naidīga un tas ir jālabo. Tas palīdzēs ienaidniekus pārvērst līdzīgi domājošos, iekarot jaunus draugus, sasniegt dzīves mērķus un sasniegt lielas uzvaras.

Cieniet tos, kuri neciena jūs.
Mēs esam pieraduši klanīties to priekšā, kuri ir hierarhiski augstāki par mums. Uz tiem, kuri ir zemāk, mēs skatāmies no augšas. Prāta balansa treniņš ir tajā, lai cienītu tos, kuri neciena mūs. Tā mēs mācāmies cienīt visus, bez izņēmuma un iekarojam sabiedrības cieņu.

Izdziediet slavu Visaugstākajam.
Cilvēks patstāvīgi kādu apdzied, visbiežāk pats sevi, ar to pastiprinot sava Ego robežas. Tā vietā, lai nodotos pašuzslavēšanai, vajag uzslavēt Visaugstāko. Piemēram, dzirdot uzslavas par sevi, vajag sev atgādināt, ka tas viss ir pateicoties meditācijai un tam, ka dievišķa enerģija tā pauž savas īpašības. Tāda prakse palīdz prātam saglabāt balansu.
Vēl viens efektīvs un pats spēcīgākais veids cīņā ar kompleksiem ir kirtana. Tā ir garīga prakse, kā laikā cilvēks izjūt milzīgu psihiska spēka stāvokli. Kad, dziedot mantras, cilvēka rokas ir paceltas uz augšu, šajā laikā no viņa atkāpjas visi kompleksi, viss sadeg šīs tīrās mīlestības ugunī. Augstākā apziņa eksistē un eksistē tikai tā.

Sekojot rekomendācijām, kas tika izklāstītas augstāk, mēs sasniedzam garīgo līdzsvaru un atbrīvosimies no bailēm, pārākuma un nepilnvērtības sajūtām. Uzmanieties no filozofijām, kas uzspiež šos kompleksus. Reliģijā ir gaišā puse - labais, tikumīgais, viss tas, kas tiek saukts par garīgo, un tumšais - tieksme uzspiest cilvēkam kompleksus. Patiess diženums neatrodas melīgā pieticībā, kas patiesībā ir nepilnvērtības komplekss. Diženums atrodas patiesā pieticībā un jelkādu kompleksu neesamībā. Tad cilvēka prāts kļūst spēcīgs, pār viņu plūst garīgums, un nav nekā neiespējama tādam cilvēkam.

Joga - tas nav ceļš uz vājumu, tas ir ceļš uz spēku.


Laiks ir nenovērtējams! Padomā labi, uz ko Tu to tērē!
   
Forums » Foruma kopējā sadaļa (piereģistrējoties būs pieejami visi forumi) » Garīgā attīstība » Samata bhava
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Copyright MyCorp © 2021 | Uzturēšanu nodrošina uCoz