Piektdiena, 03.12.21, 10:54 | Reģistrācija | Ieeja

Vietnes izvēlne

Ieejas forma

Meklēšana

Mūsu aptauja

Es šajā saitā meklēju informāciju par:
Atbildes: 1095

Vietnes draugi

Statistika

Zemes reljefs un cilvēka domāšana. - Forums
[ · Jaunākie ieraksti · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Foruma kopējā sadaļa (piereģistrējoties būs pieejami visi forumi) » Dabas, Stihiju Maģija » Zemes reljefs un cilvēka domāšana. (Savu domāšanas spēju uzlabošanai.)
Zemes reljefs un cilvēka domāšana.
DaugavietisDatums: Piektdiena, 01.08.14, 16:45 | Ziņojums # 1
Grupa: Lietotāji
Ziņojumi: 42
Status: Offline
Māte Daba ir brīnumaina lieta. Un to var izmantot savtīgos nolūkos. Lai pareizāk un produktīvāk, vieglāk domātu, kaltu savus nākotnes plānus. Šajā tēmā būs arī dažādi citi padomi, kā izmantot Zemes reljefa, Dabas un tās stihiju īpatnības. Tātad sākam:

1. Straujas upes īpatnību izmantošana, ātrākai un vieglākai iešanai.

Vingrinājums:

(1.) Nostājieties ārā vai lielas istabas, zāles vienā malā.

(2.) Sāciet iet uz otru istabas malu (vai ārpusē 10 – 15 metru), neapstājoties istabas, zāles otrā malā, apgriežaties un ejiet atpakaļ – uz turieni, kur bijāt sākumā.

(3.) Ejot piefiksējiet un atceraties: (a.) subjektīvo laiku, ko pavadījāt ejot, (b.) sava fiziskā ķermeņa kustības, muskuļu sasprindzinājumu, roku un kāju vēzienus, to cik viegli vai grūti Jums jāmēro šis ceļa gabals.

(4.) Atkal stāvot izejas punktā, iedomājaties, ka Jūs atrodaties līdz viduklim straujas upes vidū. Ar muguru pret straumi.

(5.) Labi sajūtiet, kā straujā upes straume spiež uz Jūsu muguras lejasdaļu un kāju aizmuguri.

(6.) Arvien turpinot domās atrasties straujas upes vidū, izejiet to pašu maršrutu, ko esat jau gājuši..........

Paskaidrojumi: Otro reizi mērojot ceļu ar iedomu upes straumes spiedienu mugurā, Jūs sapratīsiet un sajutīsiet, ka iet palicis vieglāk, Jūs patērējat mazāk enerģijas, neviļus gribās paātrināt iešanas ātrumu, vieglāk iet un arī subjektīvā laika tecējums paātrinājies. Ja iemācīsiet sev ejot uzturēt iedomu upes straumes spiedienu mugurā, Jūs varēsiet palielināt sev maksimāli komforto iešanas attālumu. Jūs taupīsiet spēkus un pat pēc gara ceļa noiešanas, Jums atliks laika un spēka citu fizisku slodžu pārvarēšanai.

2. Savu emocionālā stāvokļa (naida, dusmu vai pārliekā prieka) harmonizēšana, savaldīšana.

Ievads: Daudz reiz gribās no niknuma kliegt, bet jābūt savaldīgam. Vai arī ir iekšējā pasaule līksmo eiforijā, bet mums jābūt nopietnam. Laba pašpalīdzība savas emocionalitātes samazināšanai visiem „dusmupūšļiem” un bremzes tiem, kas „lido mākoņos”. Ko darīt ? .............

Vingrinājums:

(1.) Ir jāatceras, kā Jūs esat kādreiz bijuši kalnos, uz tilta, zem kura apakšā tek strauja upe. Ja tādā vietā neesat bijuši, tad noderēs arī kaut kur internetā atrasta līdzīga satura videomateriāli.

(2.) Lai samazinātu savu emociju „skaļumu”, iedomājieties sevi šī tilta vidū, pie margām, ar seju pa straujās upes tecējumam. Kājas jāizpleš plecu platumā.

(3.) Vērojot prom nesošo upes straumi, „pastāviet” kādu laiku uz šī tilta un ............ Piefiksējiet to, ka emociju līmenis ir mazinājies.

Tāpat savas emocijas var savaldīt, ja iedomāties sevi stāvam zem liela, skaista, dzidra ūdenskrituma. Var, atsevišķi, iedomāties zem šī ūdenskrituma arī cilvēku ar kuru Jūsu attiecības nav tās labākās. Šajā gadījumā arī, Jūsu negatīvā attieksme (dusmas, apvainojums un t.ml..) mazināsies. Bet mazinoties Jūsu dusmām, Jūsu oponents būs arī laipnāks pret Jums.

3. Kā palielināt savu darbošanās spēju. Uguns upe zem kājām.

Gadījumā, ja esat noguruši, negribās sākt ko darīt, kaut kur iet, bet vajag. Ir laba izeja. Un, proti. Lai kur Jūs stāvētu:

(1.) Paplētiet kājas plecu platumā.

(2.) Iedomājieties, ka zeme zem kājām pašķiras.

(3.) Iedomājieties, ka paveras liela, dziļa zemes plaisa, pa kuru, kaut kur pavisam netālu zem kājām, tek ugunīga lava.

Paskaidrojums: Ja iedomāsities, ka lava zem kājām, tek uz priekšu no Jums – Jums parādīsies enerģija fizisku darbību veikšanai. Ja iedomāsities, ka lava zem kājām, tek uz aizmuguri no Jums – Jums parādīsies enerģija mentālu darbību veikšanai - domāšanai.

Svarīgi ! Izmantojot šāda veida reljefu savai domāšanai, jārēķinās, ka, mūsu saprātam, no apkārtējās pasaules, pieplūst liels enerģijas daudzums, kurš noteikti meklēs izeju sava potenciāla materiālai realizācijai. Tas nozīmē, ka, ja Jūs domāsiet negatīvi, tad šīs negatīvās domas ātri vien var realizēties dzīvē, bet, ja domāsiet pareizi un pozitīvi, tad arī Jūsu domu rezultāts būs tāds pats. Jādomā uzmanīgi, pareizi un ne sliktā garastāvoklī. Labs variants arī savu nosprausto mērķu veicināšanai.

4. Domāšana par tuviem un tāliem mērķiem uz kalna nogāzes.

Lai domas par tālāku nākotni (3 un vairāk dienas) būtu precīzākas, ātrākas, lai domāt būtu vieglāk, plašāk – iedomājieties, ka Jūs atrodieties (stāvat vai sēžat) uz liela kalna nogāzes, kalna nogāzes augšējā daļā, ar muguru pret nogāzi.

Lai domas par tuvāku nākotni (2 un mazāk dienas, šodiena) būtu precīzākas, ātrākas, lai domāt būtu vieglāk, plašāk – iedomājieties, ka Jūs atrodieties (stāvat) uz liela kalna nogāzes, kalna nogāzes vidū daļā, ar seju pret nogāzi.

5. Līdzena stepe, tuksnesis. Pareizas informācijas uztveršana un „pārstrāde”.

Tādā vietā mūsu saprāts iegūst līdzsvarotību un paaugstinātu jūtību. Paugstinās intuīcija un lielas informācijas uztveršanas spējas. Grūtāk ir domāt gan par nākotni, gan par pagātni. Toties parādās skaidrība par šodienas tekošo lietu stāvokli.

Interesanti, ka domājot „tuksneša” apstākļos var labi trenēties kaut ko sajust no attāluma. Gan attiecībā uz tuviniekiem, gan attiecībā par reāli notiekošām lietām darbā. Gaišredzība no attāluma, par šodienu,, nevis par nākotni.

Lai šo informāciju uzņemtu vēl labāk, domās jāiedomājas, ka esat tuksnesī. Domās „jāizplūst” maksimāli platam. Ja var, tad 50 un vairāk metru rādiusā. Paralēli „izplūšanai”, jāiedomājas, ka galvā uzlikts augsts „turbāns”.

Šo, pēdējo, domāšanas, informācijas uztveršanas metodi apzināti un neapzināti arī, savā darbā pielieto zīlnieki, kāršu licēji. Uzņemt palielinātu informācijas daudzumu zemapziņas un pārstrādāt apziņas līmenī.

6. Augsta kalna virsotne.

Šādā vietā cilvēks sajūtīs apziņas skaidrību un dvēselisku pacēlumu. Sajutīs brīvību un, līdztekus, nevēlēšanos kaut kur iet un kaut ko fizisku darīt.

Domas tādā vietā būs gan grandiozas pēc sava apjoma, gan dvēseliski pacilātas. Tādā vietā vieglāk kalt tālus dzīves plānus.

7. Plato, kas ieskauts ar kalnu, pakalnu reljefu.

Tādā vietā cilvēka saprāts piepildās ar kaut kādu „lipīgu masu””, kas traucē domāt par kaut ko lielu un cēlu.

Toties domāt par kaut ko parastu, ikdienišķu, ir vieglāk. Vieglāk arī ir domāt par pagātni. Apcerēt savas kļūdas vai analizēt veiksmīgus pagātnes notikumus. Domas par šodienu un pat ne rītdienu.

P.S. Nav obligāti, fiziski atrasties tādās vietās. Pietiek ar to, ka Jūs tur "atradīsaties" domās.
   
Forums » Foruma kopējā sadaļa (piereģistrējoties būs pieejami visi forumi) » Dabas, Stihiju Maģija » Zemes reljefs un cilvēka domāšana. (Savu domāšanas spēju uzlabošanai.)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Copyright MyCorp © 2021 | Uzturēšanu nodrošina uCoz